výsledky

4. kolo MPD mužů a žen

Závěrečné 4. kolo se uskutečnilo opět na Kotlářce a naše družstva opět podala výborné výkony. Muži opět dosáhli 3. místo, což znamená i celkové 3. místo v Městském přeboru atletických družstev za r. 2016! Jedná se o nejlepší výsledek od r. 2004! Ženy, ač oslabeny, skončily na 6. místem a celkově udržely 5. příčku.

Muži AC Praha 1890 vstupovali do 4. kola s cílem pokusit se uhájit celkové 3. místo. Jednalo se o nelehký úkol, protože těsně v závěsu číhaly ambiciózní kluby Radotína, Hostivaře a Královských Vinohrad. Dal se předpokládat i atak vyšších příček pořádající, ještě nedávno druholigové Kotlářky.

Hned úvodních 5 km nepřineslo kýžený počet bodů, jako v předchozích kolech, kde běžci AC delší tratě naprosto ovládali. Velkou ztrátou byla neúčast zraněného Ferdy Poláška i Fandy Zouhara a tak Petr HavelkaPavlem Šárou vybojovali alespoň 5. a 6. místo, když nám bodově utekly Královské Vinohrady.

Na druhou stranu se podařilo využít nižší účast na nejkratších překážkách, kde Pavel Šára i nestárnoucí Luděk Urban doběhli pro 8., resp. 7. místo. Na 800 m potěšil příchod Fandy Zouhara laborujícího s bolavou achilovkou. Nemohl použít tretry, přesto doběhl na 4. místě, následován Pavlem Šárou, který završil svůj bodový hattrick svým nejlepším výkonem a 5. místem. Naprosto nečekané a povzbuzující je 9. místo Kuby Ruska, které znamená jeho první individuální body v soutěži!

Zatímco body se od závodníků AC na delších tratích jaksi očekávaly, tak na sprintech 100 a 200 m, jsme už dlouho neměli závodníka, který by se dokázal výrazně prosadit. To teď změnil mladičký Adam Havlas, který doběhl 2. na 100 m, kde bohužel nebyl změřen celému běhu čas kvůli výpadku kamery. V následujících 200 m v prvním běhu Adam závod naprosto ovládl, kdy 2. závodníkovi celkově nadělil téměř 0,5 s v čas 23,39 s! Svou výkonnost pak potvrdil i v závěrečné sprinterské štafetě, kde spolu Tony Bačem, Honzou Janovským a Kubou Kroftou doběhli pro další výborné 2. místo. Až kluci ještě vylepší předávky, můžeme se těšit na jejich další výkonnostní progres. Potěšitelné bylo i 8. místo štafety B ve složení Kuba Rusek, Aleš Kunovjánek, David Duran a Petr Dvořák. Na 100 m startovali Kuba KroftaTony Bačem, leč bez bodového přídělu, i když Tony si vylepšil svůj OR. Na 200 m je doplnili Honza JanovskýKubou Ruskem a Honzovi se podařilo urvat 1 bod za 10. místo.

Tony startoval i v dálce, kde si doskočil pro 10. místo a další bod do soutěže pro družstvo. V závodě jej v barvách AC doplnili i po zranění vrátivší se Petr Dvořák, David Duran a nejstarší účastník závodů Petr Ronovský. David Duran staroval i ve své silnější disciplíně skoku do výšky, kde však zůstal za hranicí své výkonnosti a 160 m na 1. pokus na bodový zisk nakonec nestačilo. Zda nás reprezentoval i Aleš Kunovjánek, který se však přenesl pouze přes laťku v základní výšce.

Po delší době jsme měli zastoupení i v kouli a v ní Pavel Mráz skončil na výborném 4. místě, když ziskem 7 bodů uzavřel celkový bodový počin družstva AC Praha 1890 na 74 b, který stačil na 3. místo ve 4. kole.

Naše ženy byly oslabeny o mladičké závodnice, kdy závodila pouze Maruška Dvořáková ve výšce a Lenka Panýrková v běhu na 2000 m. Maruška skončila se 130 cm těsně za bodovaným umístěním, to Lenka potvrdila výkonnostní vzestup a bylo z toho 6. místo. Hned za ní doběhla Lenka Křížová. Výborný výkon i čas předvedla Radka Sýkorová, která nakonec uhájila 2. místo. A to měla v nohou chvíli před tím běh na 800 m, kde přidala 4 body za 7. místo. V tomto závodě AC úspěšně reprezentovala i Maruška Hochmanová, která doběhla 5.!

Děvčata startovala i v závěrečné sprinterské štafetě a přes to, že 3 z nich měly v nohou těsně před tím doběh 2 km závodu, tak skončily 8. Pěkné trojnásobné zastoupení měl klub v hodu diskem a vrhu koulí. V disku byla 2. Tereza Jersáková, 4. Zuzka Gabrielová a 9. Dana Dvořáková. V kouli si první 2 děvčata pořadí vyměnila, Zuzka skončila 3. a Tereza 6. Daně pak bodované umístění těsně uniklo.

Ženy však opět obsadily 5. příčku, která znamená její potvrzení i v celkovém hodnocení, což lze v každém případě hodnotit jako úspěch.