AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Atletická sezóna veteránů AC PRAHA 1890 na dráze končí

Letošní poslední setkání na dráze bylo tento víkend na stadionu Kotlářka. V sobotu 15.10. na Mistrovství ČR v klasickém pětiboji veteránů od 60-ti let výše (dálka, oštěp, 200m, disk, 1500m) jsme obsadili 2. a 4. místo. Škoda, že se z naší AC zúčastnili jen 3 zkušení borci. V chladu a v dešti nás zahřálo přátelské setkání i soutěžní rivalita. A v neděli 16.10. ve vícebojích dvojic při pěkném počasí nezávodila žádná dvojice z AC, startoval jsem jen mimo soutěž.

24. setkání zkušených atletů na našem Libeňském areálu 8.10. bylo opět přátelské. Díky Kamile, za tu možnost setkat se a s kamarády - "soupeři" se proběhnout. Celkový počet všech startujících byl téměř jako vloni : 25.

 

                                                                                                                                             číst více...

Rozlučka přípravky

V pondělí 3. října 2022 se na našem hřišti celá skupina starší přípravky rozloučila s dětmi ročníku 2010 a 2011, které přecházejí do vyšší kategorie. Během slavnostního přípitku jsme jim popřáli mnoho úspěchů a elánu při dalším aktivním sportování a zdokonalování se v atletických disciplínách. Od středy 5. října již tyto děti, ověnčené plaketou "Absolvent atletické přípravky", trénují s mladším žactvem a k nám do starší přípravky přestoupily z mladší kategorie holky a kluci ročníku 2013.

                                                                                                                                             číst více...

Mladší žák Olda Borovička reprezentoval Prahu

V den státního svátku 28.9.2022 se v Jičíně konalo MEZIKRAJOVÉ UTKÁNÍ DRUŽSTEV MLADŠÍHO ŽACTVA. Z našeho oddílu, za své výborné výkony, byl vybrán OLDA BOROVIČKA.

Na každou disciplínu pro toto utkání startovali tři nejlepší žáci a žákyně z Prahy. Olda Prahu reprezentoval v dálce, umístil se na krásném 4. místě a navíc opět další zlepšení v této disciplíně. Jeho osobák má hodnotu 5.07 – vynikající výkon. Bodovalo se od 1. do 8. místa, za 1. místo – 9 bodů, 2. místo 7 b., za dálku získal Olda pro Prahu 5 b. Také běžel ve štafetě Prahy na 4 x 60 m, ale tato štafeta si body nepřipsala.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Přípravka na Mazurské

V pondělí 26. září 2022 se na atletickém hřišti v Bohnicích sešli závodníci přípravek „severu“, aby zde v tomto roce naposledy změřili své síly. Kromě našeho oddílu se jich zúčastnily sportovní kluby AŠK Mazurská (pořadatel), SK Míle a ŠAK Novoborská. Děti si ve čtyřech skupinkách podle kategorií (mladší a starší přípravka, kluci a holky) postupně vyzkoušely tři disciplíny. Mladší čekal běh na 80 m, starší na 150 m, dále absolvovali skok daleký a hod kriketovým míčkem. Závěr večera patřil štafetám na 4 x 125 m.

Brebentění, pochvalné výkřiky, někdy trochu obava z toho, jak to zvládnou, rady, radost nad povedeným pokusem nebo i maličko smutku, když to úplně nevyšlo, jásání nad osobním rekordem, povzbuzování všech okolo – to vše se neslo nad atletickým oválem. A dohlíželo na to podzimní sluníčko.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Čtyři mušketýři na Přeboru Prahy mladšího žactva v PĚTIBOJI

O další přebornické tituly pro kategorii mladšího žactva se bojovalo v PĚTIBOJI 25.9.2022 na stadionu FTVS ve Vokovicích za velmi příznivého počasí, sluníčko nám přálo.

Je to velmi náročná disciplína, během cca 4 hodin, musí atlet zvládnout 5 disciplín: 60 m př., kriket, 60 m, dálka, 800 m. Všichni naši vybraní závodníci ji zvládli na výbornou a padalo hodně osobáků. Každý rok zde máme své reprezentanty a já s radostí musím vzpomenout např. na rok 2015, kdy to cinklo a velmi talentovaný Dominik Podlena obsadil v tomto přebornickém pětiboji krásné 3.místo, tehdy to znamenalo 2043 b.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Olda a Zdenda zazářili ve Finále B, družstev mladšího žactva

V úterý 20.9.2022 se na stadionu Mazurská konalo Finále B družstev mladšího žactva. Naši mladí atleti a atletky v tomto finálovém závodě startovali poprvé. V uplynulých letech jsme vždy bojovali ve finále C a nyní jsme se dočkali dalšího postupu. Všichni jsme z toho měli a máme obrovskou radost. Během celé letošní sezony, toto družstvo podávalo velmi dobré výkony a tak udělalo krásnou tečku za touto soutěží.

Bojovalo se o pořadí v Praze o 9. až 16 místo. Velká marodka nás připravila bojovat o přední umístění, i když klukům patřilo za jejich body 12. místo, tak děvčata byla až 16. Nakonec to bylo místo 15., ale i tak jsme velice spokojeni. K závodům se sešlo 9 chlapců a 6 děvčat, všichni podávali velmi pěkné výkony a umístění.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Semifinále "B" MPD mladšího žactva

6. 9. se konalo semifinále "B" MPD mladšího žactva, kam jsme postoupili na základě našeho bodového zisku v sérii závodů městského přeboru družstev na dráze, kterých se mladší žáci tuto sezónu zúčastnili.

Přestože jsme nenastoupili v nejsilnější sestavě, naši závodníci předvedli vynikající formu a ukázali, že ani déšť či technické potíže pro ně nejsou překážkou. V průběhu závodů nás zastihla bouřka a rozhodčí se potýkali s výpadky kamery, což s sebou přineslo nepříjemné zpoždění.

Velkou radost mám z toho, jakou samostatnost a vzájemnou podporu naši závodníci při závodech projevují.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Šumperský Šikula

Další pěkné veteránské závody jsme si užili v Šumperku a úspěšně jsme tam reprezentovali naši AC PRAHA 1890 opět i s Kamilem. Tradičního již 22. ročníku víceboje se zúčastnilo 25 veteránů a veteránek. Opět jsme si mohli zvolit a přihlásit se na 3 - 4 disciplíny ze sedmi. A po obodování třech lepších disciplín se stanoví konečné pořadí.
Bylo to brzy po Mistrovství v desetiboji a tak jsem i kvůli pochroumanému kolenu od sebe neočekával žádné mimořádné výkony, což se potvrdilo. Zato odpočatý Kamil se zviditelnil hlavně nejvyšší zdařenou výškou a nejdelším skokem do dálky ze všech startujících ! Oba jsme byli celkem úspěšní, dostali jsme se i díky věkovým koeficientům do TOP TEN pořadí (viz výsledky).

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Mezinárodní mistrovství ČR veteránů 2022 ve vícebojích

Letošní 7. vícebojařské Mistrovství opět velmi úspěšně uspořádali atleti Litomyšle i s pomocí perfektní kanceláře rodiny Vonášků. Z dalších členů naší AC PRAHA 1890 jsme na dráze reprezentovali bohužel jen dva.  Setkání závodících účastníků a pořadatelů bylo opět velmi přátelské.
Závodilo 25 mužú a 5 žen. Proti minulému ročníku opět přibyli další borci a také vzhledem k mému zdravotnímu stavu jsem tentokrát o medaili vůbec neuvažoval. A i když se Jaromír zlepšil v šesti disciplínách, v pořadí početnější kategorie nad 60 let klesl o 2 místa, stejně jako já - avšak s horšími body. Také letos mne mladší Jaromír porazil v osmi disciplínách, ale po přepočtech jen v pěti z desíti stejně jako já jeho.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Libeňská skokanská veteraniáda

Účast byla na prázdniny slušná, celkem se sešlo 25 atletů, převážně skokanů, kteří se utkali v hlavní disciplíně - skokanském trojboji. V tom nejlépe skákali Petr Ronovský, Emil Fuhrmann a Jana Česáková. Za zmínku stojí také vynikající výkon Petra Čecha na výšce, jehož výkon 134 cm po přepočtu pokořil hranici 1000 bodů.

Kromě skokanských disciplín proběhl závod ve vrhu koulí, kde zvítězil velmi pěkným výkonem 11,79 m Bedřich Řechka.

Děkujeme všem závodníkům za usilovné závodění v duchu fair play, dále oddílu AC Praha za poskytnutí stadiónu a všem rozhodčím, pořadatelům a fotografům za pomoc

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 03/2023

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Vzkazy

vložit nový

Iva 25.5.2016 21:01
Zdravím AC Praha a obzvlášť Fandu Zouhara! Viděla jsem Olympijský magazín, Fanda dělá skvělou práci! Iva Kapcová (Labuťová)
Jan Tůma jan(dot)tuma(at)eswt(dot)cz 1.10.2015 13:07
Ahoj všichni,
nemáte někdo k oskenování fotky ze závodů za účasti běžců Sparty z let 1973 až 1979, dráha, přespoláky, silnice?
Zdravím
Honza Tůma

Pavel 5.5.2015 06:43
Ano stačí😀
<< Předchozí stránka
7-9 z 28
Následující stránka >>

 

 

 

 

 Aktualizováno: 23.03.2023

TOPlist