AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

3. Libeňská skokanská veteraniáda jako 13. díl Libeňského veteránského turné

17.8. se v našem areálu AC PRAHA 1890 uskutečnily další veteránské závody v šesti disciplínách za pěkného atletického počasí i v příjemné atmosféře účastníků.

Kromě skokanského trojboje s dálkou, výškou a trojskokem jsme soutěžili také ve vrhu koulí a sprintech.

Přátelského setkání se zúčastnilo 23 závodníků (4 ženy a 19 mužů), což je opět nárůst proti minulým rokům a příslibem do dalších let.  Naši AC dobře reprezentovali 4 borci : Milan Fliegl, Vláďa Doboš, Emil Fuhrmann a moje maličkost. Obdiv však zaslouží hlavně nejstarší z atletických nestorů například Milada Peterková, Pavel Jílek, Tonda Kábele, Pepa Vonášek a za nejlepší výkony Zuzana Pumprlová a Petr Čech.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Víceletá tabulka tzv. veteránů AC PRAHA 1890 od roku 2011

Poznáte ještě, kdo je na fotce z našeho téměř prvního takzvaného veteránského setkání v květnu 2011 ?

Vlastně to začalo už v září 2010. Při oslavách 120. výročí založení AC jsme se s mými bývalými svěřenci začali hecovat, že bychom mohli prověřit naše tělesné schránky, za uplynulé roky více či méně pohybem strádající, a zkusit je vyzkoušet v dalším roce i na závodech, které si uspořádáme. A tak se opravdu někteří z nás začali scházet, od jara 2011 trénovat i závodit a další se postupně v průběhu let přidávali.


                                                                                                                                             číst více...

Prázdninový zájezd na Východočeskou veteraniádu do Nové Paky 13. července

Od začátku července jsme měli na výběr mezi několika akcema. Do Plzně 6.7. jsem se nechystal, protože tam se setkávají hlavně siláci a sprint se měří pouze ručně. Na 13.7. jsem se rozhodoval přijmout pozvání na přátelský Petrův desetiboj na AC a protože polovinu disciplín jsem si letos ještě ani nezkusil, dal jsem přednost Nové Pace i se zajímavými 200 m překážek. Rád jsem se dříve zúčastňoval i Ženského desetiboje v České Lípě, ale jak mně v červnu informoval Míla Sviták, bude v pracovní dny 18.-19.7., což já bohužel nezvládám.

Výlet do Nové Paky se celkem podařil. Předpověď počasí byla dost odrazující, ale nakonec tam kromě větrů došlo jen ke krátkému deštíku.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Vojta Ptáček nejlepší v běhu na 800 m ve IV. kole Přeboru Prahy družstev ml. žactva

IV. a poslední kolo kvalifikace Městského Přeboru družstev mladšího žactva skupiny D se konalo 18.6.2019 na stadionu A.C. Sparta. Naši mladí atleti a atletky se sešli v počtu 16 startujících, opět nám někdo chyběl, ale ti co nastoupili ke svým dvojbojům, zaslouží velkou pochvalu. Družstvo v tomto kole vybojovalo, krásné 3.místo a v tabulce za všechny čtyři kola jsme na velmi dobrém 4. místě, vloni 5., příjemné zlepšení.  

I v tomto kole se nám podařilo získat 1. místo, zásluhou Vojtíka Ptáčka v běhu na 800 m. Běžel skvěle, nejen po taktické stránce, kdy o toto umístění musel bojovat do posledních metrů, ale zároveň si vytvořil velmi kvalitní osobák 2:37.19 a máme tady dalšího výborného běžce.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Šest "zlatých" přípravky

V pondělí 17. června 2019 si naše přípravka naposledy před prázdninami zazávodila. Soupeři jim na hřišti na Proseku byli "žluťásci" z pořádající ŠAK Novoborská, "bělásci" ze ŠAK Mazurská a "zelení" z SK Míle. Na všechny čekal krátký sprint, skok do dálky z místa pro mladší a skok do dálky s rozeběhem pro starší, hod raketou a závěrečná štafeta 4 X 200 m.

Za příjemného slunečního počasí jsme byli svědky mnoha hezkých sportovních výkonů, bojovnosti a vzájemného fandění. A potěšila i přední umístění našich závodníků.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

4 borci AC PRAHA 1890 přivezli z Mistrovství veteránů 7 medailí

Za nádherného počasí s velmi větrným vedrem jsme na pěkném stadionu ve Svitavách naši AC PRAHA 1890 reprezentovali velmi dobře. Naše letos pouze mužská čtyřka (ó ženy ženy...?) byla mnohem úspěšnější než při loňském studeném Mistrovství, kde nás bylo pět. V náročné konkurenci jsme získali 1 zlatou, 1 stříbrnou, 4 bronzové a 1 bramborovou.
Kromě medailových umístění jsme dosáhli i několika nejlepších letošních výkonů. A to jsem ještě tentokrát Kamila, Emila a hlavně Petra bohužel ošidil o další medaili kvůli nepřevzetí kolíku - v životě poprvé a snad naposled. Asi nejen z vedra jsme byli značně unavení, ale po omluvě v chladné vodě už spokojení - viz průvodní foto.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Kandidáti do výboru

Dne 19. června proběhne oddílová volební schůze. Volit mohou všichni členové oddílu starší 16 let.
Na dalších řádcích najdete kandidáty ucházející se o funkce ve výboru. 

 


                                                                                                                                             číst více...

Kryštof Uchytil si doběhl pro medaili na Přeboru Prahy mladšího žactva

V neděli  9.6. a v pondělí 10.6.2019 v odpoledních hodinách se na stadionu A.C. Sparty konal Přebor Prahy mladšího žactva pro r. 2006 a 2007. V tyto dny padaly na Spartě nejen teplotní rekordy, ale i rekordy našich mladých závodníků a závodnic a tak bylo opravdu pořádné horko.

Na tento Přebor probíhá výběr ze všech pražských oddílů a je omezený počet startujících v jednotlivých disciplínách. Na základě velmi dobrých výkonů z předešlých závodů, byli z našeho oddílu vybráni tito mladí atleti a atletky.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

116. ročník závodu „Praha-Brandýs“ je minulostí!

9. 6. 2019 proběhl 116. ročník nejstaršího běžeckého a zároveň chodeckého závodu v Čechách, který se 2 krátkými přestávkami pořádá oddíl AC Praha 1890 již od r. 1893. Původně se chodilo i běhalo do Brandýsa z Karlína, od 90. let 20. stol. postupně z Proseka a nakonec ze Kbel. Stejně tak i místo cíle v Brandýse, tak i délka tratí se často měnila, vždy však dosahovala mezi 15 až cca 21 km. V r. 2016 došlo ke změně a ze závodu „od někud někam“ se stal závod se startem i cílem v jednom místě, konkrétně v obci Zeleneč, kde pořadatel závodu získal díky vstřícnosti místních odpovídající zázemí v areálu fotbalového klubu.

 

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Členská schůze a volba členů výboru

Vážení členové oddílu,

dne 19. června proběhne od 19 hodin členská schůze. Jejím hlavním plánovaným bodem je volba členů výboru pro další volební období. Prosíme, dostavte se v co nejhojnějším počtu, budoucnost našeho oddílu je i ve vašich rukách.

Kdo je oprávněný volit?
                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 09/2019

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Výsledky a foto ze závodů

• přípravka, žactvo, dorost

 

10.9.2019  Semifinále A MPD mladšího žactva, Přátelství

9.9.2019  Finále C Přeboru Prahy družstev staršího žactva, Mazurská

27.6.2019  VZ PAS žactva, Eden

 dospělí, veteráni, družstva

10.9.2019  VIII. VZ PAS, Juliska

24.8.2019  Mezikrajové utkání družstev, Písek

20.8.2019  VII. VZ PAS, Juliska

Články • napsali o nás 

 

přípravka, žactvo, dorost   4.11.2017  První atletíci vyrazili do Evropy!

• dospělí, veteráni • 22.6.2017 
V Libni jsme otevřeli novou tartanovou dráhu

 

Vzkazy

vložit nový

Emil Fuhrmann vtu(at)dcpraha(dot)cz 16.8.2016 15:19
Ahoj Pavle,
Chci se jen zeptat jestli, případně do kdy, bude ještě možné chodit hrát líný tenis na hřiště. Nebo jestli už začnou na hřišti stavět.
Čau Emil
Pavel Šára 9.6.2016 08:45
Zdravím Vás pane Prohl, prosím kontaktujte p. Zouhara na tel. 733 671 820. Děkuji Pavel Šára
Karel Prohl kprohl(at)seznam(dot)cz http://www.vzpirani.cz 5.6.2016 12:36
Dobrý den p. Zounar,zajímám se o historii vzpírání v Čechách. Dne 11. 6. 2016 tomu bude 70 let kdy zemřel zakladatel těžké atletiky v Čechách pan Fridolin Hoyer. Při hledání případných nových poznatků z jeho života, jsem na internetu narazil na Vaše články. Jsou vynikající. Gratuluji. Můžete mi prosím sdělit, zda v kronice AC Praha je více zmínek o vzpírání a těžké atletice z přelomu 19. a 20. století? Pokud to bude možné, rád bych se s Vámi setkal.
Zdraví
Karel Prohl
kprohl(at)seznam(dot)cz
<< Předchozí stránka
4-6 z 28
Následující stránka >>

 

 
 
 

 

 

 

 Aktualizováno: 16.09.2019  

TOPlist