AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Libeňská skokanská veteraniáda

Účast byla na prázdniny slušná, celkem se sešlo 25 atletů, převážně skokanů, kteří se utkali v hlavní disciplíně - skokanském trojboji. V tom nejlépe skákali Petr Ronovský, Emil Fuhrmann a Jana Česáková. Za zmínku stojí také vynikající výkon Petra Čecha na výšce, jehož výkon 134 cm po přepočtu pokořil hranici 1000 bodů.

Kromě skokanských disciplín proběhl závod ve vrhu koulí, kde zvítězil velmi pěkným výkonem 11,79 m Bedřich Řechka.

Děkujeme všem závodníkům za usilovné závodění v duchu fair play, dále oddílu AC Praha za poskytnutí stadiónu a všem rozhodčím, pořadatelům a fotografům za pomoc

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Pražská veteraniáda 23.7.2022

Také na Pražskou veteraniádu se vždy těší každý atletický veterán. Jenže letos musel organizátor Pepa Vonášek vzít zavděk méně vhodným ale volným termínem uprostřed léta až po Mistrovství. A tak účast atletů byla menší než v minulých letech. Bohužel také místo loňských jedenácti atletů AC PRAHA 1890 a letos přihlášených pěti jsme startovali a byli jsme v našich krásných dresech vidět nakonec jen dva.

Tento již 42. ročník však byl opět pěkný, ocenění jako vždy bohaté a setkání známých atletů bylo tradičně přátelské. Snad se nás příště sejde zase více. Mnoho fotografií je zveřejněno a výsledky jsou již též hotové.


                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Mladší žactvo skončilo ve skupině D na 3. místě

Poslední 4. kolo Přeboru Prahy družstev mladšího žactva skupiny D, se konalo za velmi teplého a slunečného počasí 23.června 2022 na Slavii. Naše účast byla velmi malá, pouze 5 děvčat a 7 chlapců, /školy v přírodě, výlety, kroužky/a tak jsem se obávala, že o toto výborné místo, které jsme si vybojovali ve 2. kole, přijdeme. Zásluhou velké bojovnosti děvčat a chlapců se tak nestalo a my se můžeme radovat. Na podzim nás čeká semifinále, které bude velmi důležité z hlediska zařazení do finálových skupin.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Účast našich závodníků na MČR

V tomto druhém příspěvku, mám milou povinnost, seznámit členy oddílu, s výbornou reprezentaci

Našich závodníků i na úrovni soutěží organizovaném  Českým atletickým svazem. Než se podíváme na jejich výkony na MČR jednotlivců blíže, zmíním se nejdříve o vynikající prezentaci našeho lubu AC PRAHA 1890. Letošní rok naše dvě závodnice závodí v první národní lize.

Vladimíra Holečková na středních tratí a Veronika Smolíková v chůzi vypomáhají plzeňskému klubu, Sokol Petřín. Obě děvčata patří k oporám a tahounům družstva. Plzeňský klub, ve kterém jsem se sportovně v roce 1972 narodil,...

                                                                                                                                             číst více...

Hodnocení Přeboru Prahy 2022

Po několika měsíční odmlce, zapříčiněnou písemnými přestřelkami mezi mnou a PASem, jsem se rozhodl vás seznámit se závodní činností našich oddílových reprezentantů. Přiznám se, že mě k tomu donutili samotní závodníci svými výbornými výkony a zaslouží si alespoň zmínku a poděkování na našich stránkách. Vím, že už dávno se komunikuje a vyjadřuje ke sportovní činnosti klubu na jiných komunikačních cestách, přesto považuji za nutné seznámit s úspěch i členy oddílu na oficiálních stránkách AC. Hodnocení mladších kategorií a veteránů přenechám těm, kteří se v těchto vodách více orientují, ale taktéž zaměřím se i na akce významnější pro klub.

                                                                                                                                             číst více...

Olda Borovička bronzový na Přeboru Prahy mladšího žactva

Ve dnech 14. a 15.6.2022 proběhl na stadionu Atletika Hostivař Přebor Prahy mladšího žactva, který se týkal ročníků 2009 a 2010. Základna mladšího žactva v Praze je velmi veliká a proto na tento Přebor vybírá technický delegát podle aktuálních výkonů, 40 nejlepších závodníků a závodnic v bězích na 60 m a 60 m př., v ostatních běžeckých disciplínách 36. Ve skokanských 28 a ve vrhu koulí a hodu míčkem 20. Od nás byla vybrána 2 děvčata a 5 chlapců – dobrá účast, která mohla být ještě větší, ale Anička Znojilová pro nemoc nemohla startovat a Eliška Černochová byla na škole v přírodě, obě výborné běžkyně – škoda.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Prvenství Elišky a Oldy ve 3. kole MPD mladšího žactva

3. kolo MPD mladšího žactva se konalo 8.6.2022 na stadionu USK na Strahově, za velmi příznivého počasí. Tentokrát jsme neměli tak ideální sestavu, jako v předcházejícím kole na našem hřišti.  Chlapců bylo 12, více jich ani postavit nemůžeme dle soutěžního řádu, ale hlavně děvčat bylo pouze 8 a to je v této soutěži velmi znát. Jejich skupina skončila bohužel na 9. místě /z 10 družstev/, žáci ti opět vybojovali krásné 2. místo a po sečtení obou skupin, zůstáváme stále na výborném 3. místě. A tak spokojenost s umístěním je veliká, příští týden nás čeká poslední 4. kolo, tak snad to zdárně dobojujeme.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Mistrovství ČR Masters 2022

Týden po úspěšném a náročném mezinárodním běžeckém desetiboji Kamila v Německu - 3. místo, se 5.6. atleti AC PRAHA 1890 velmi úspěšně zúčastnili Mistovství ČR 2022 v Rumburku.

Při tomto přátelském setkání tzv. atletických veteránů v pěkném prostředí a krásném počasí panovala fair play pohodová soutěžní atmosféra. AC výborně reprezentovali bohužel jen muži, naše ženy zastoupila fandící Markéta. Kromě běhů, které naši AC už několik let nereprezentuje nikdo, bylo všude vidět naše krásné repredresy.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Přípravka podruhé a u nás

Ve středu 18. května 2022 naše hřiště zaplnila téměř stovka dětí přípravky. Jak jejich barevné dresy napověděly, opět se jednalo o závodníky ze „severu“ – z našeho oddílu, z SK Míle, AŠK Mazurské a ŠAK Novoborské. Čekal je běh na 50 metrů, skok do dálky s měřením z místa odrazu, hod kriketovým míčkem a závěrečná štafeta 4 x 250 metrů.

Čtyři skupinky rozdělené dle kategorií na mladší holky a mladší kluky (ročník 2013 a mladší) a starší holky a starší kluky (ročník 2011 a 2012) doplnila ještě osmičlenná skupinka dětí, které se již do tohoto rozpětí nevešly, startující mimo soutěž. Děti ve skupinkách postupně přecházely od jedné disciplíny k další. Závěr závodů patřil štafetám.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

MLADŠÍ ŽACTVO ZAZÁŘILO VE II. KOLE MPD

II. kolo MPD /Městského Přeboru družstev/ se konalo 17.5.2022 na našem hřišti a jsem velmi ráda, že vystoupení mladšího žactva AC Prahy 1890 dopadlo právě tady, na výbornou. Vše nám přálo. Začalo to velmi dobrým počasím, účast téměř na 100 procent – 12 chlapců a 10 děvčat, startovat může 24 žáků a žákyň, sportovní naladění a nadšení od naší mladé reprezentace a také náš FAN KLUB byl početný. Toto vše vedlo k vynikajícímu 2. místu v tomto kole, chlapci obsadili 2. místo, děvčata místo 6, pouhých 2,5 bodu od pátého místa. Po sečtení bodů je to stříbrná pozice a navíc jsme se v celkové tabulce po dvou závodech posunuli z 5. místa na vynikající 3. místo.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 09/2022

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Vzkazy

vložit nový

Emil Fuhrmann vtu(at)dcpraha(dot)cz 16.8.2016 15:19
Ahoj Pavle,
Chci se jen zeptat jestli, případně do kdy, bude ještě možné chodit hrát líný tenis na hřiště. Nebo jestli už začnou na hřišti stavět.
Čau Emil
Pavel Šára 9.6.2016 08:45
Zdravím Vás pane Prohl, prosím kontaktujte p. Zouhara na tel. 733 671 820. Děkuji Pavel Šára
Karel Prohl kprohl(at)seznam(dot)cz http://www.vzpirani.cz 5.6.2016 12:36
Dobrý den p. Zounar,zajímám se o historii vzpírání v Čechách. Dne 11. 6. 2016 tomu bude 70 let kdy zemřel zakladatel těžké atletiky v Čechách pan Fridolin Hoyer. Při hledání případných nových poznatků z jeho života, jsem na internetu narazil na Vaše články. Jsou vynikající. Gratuluji. Můžete mi prosím sdělit, zda v kronice AC Praha je více zmínek o vzpírání a těžké atletice z přelomu 19. a 20. století? Pokud to bude možné, rád bych se s Vámi setkal.
Zdraví
Karel Prohl
kprohl(at)seznam(dot)cz
<< Předchozí stránka
4-6 z 28
Následující stránka >>

 

 

 

 

 Aktualizováno: 11.09.2022

TOPlist