AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Libeňská běžecká veteraniáda

5. Libeňská běžecká veteraniáda, již 21. sportovně společenská událost trochu starších atletů se konala opět v atletickém areálu AC Praha 1890 2. října 2021.

Závody probíhaly za podzimního, ale příjemného a slunečného počasí. Zúčastnilo se jich dosud nejvíce závodníků - 27. Soutěžilo se v šesti disciplínách a ve sprinterském trojboji, v kterém jsme první tři místa odměnili medailemi a diplomy. V barvách AC závodilo 6 mužů, pracovalo 6 pořadatelů a přišlo i několik fandících. Zaznamenali jsme 67 startů, což je opět více než v minulých letech, a to převážně ve sprintech. Jen běžců na střední a dlouhé tratě bylo málo a běžkyně chyběly zcela.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Běh Máchalkou

Tradiční běh Máchalkou se letos konal, po vzoru loňského roku, trochu netradičně na podzim. Nečekanou novinkou byl také spadlý strom přes cestu, který tak z letošního běhu Máchalkou udělal terénní závod se vším všudy. Žádné okolnosti však závodníky neodradily, a tak se 18. září sešla na startu banda běžeckých nadšenců.

Počasí nám přálo, a i výkony byly parádní. Minipřípravku holek ovládla Maya Kottnauerová, záda jí kryla Anna Šrubařová a trojici nejlepších uzavírala Klára Jankotová. Vítězem minipřípravky se u kluků stal Šimon Dobeš, stříbro si odnesl Antonín Holík a bronz patřil Timovi Kautskému.


                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Další osobáčky byly vidět na PŘEBORU DRUŽSTEV MLADŠÍHO ŽACTVA – FINÁLE C

Na stadionu Juliska jsme 21.9.2021 zakončili soutěž Městského Přeboru družstev mladšího žactva pro letošní rok. Děvčata a chlapci bojovali ve FINÁLE C, o co nejlepší výsledky. Do Finále jsme bohužel nastoupili v počtu 12 a to opravdu nestačí na dobré umístění družstva. Skončili jsme na 4. místě, vloni 2. a v roce 2019 dokonce vítězství.

A nyní velké pochvaly za dosažené výkony a umístění jednotlivých žáků a žákyň. Všichni opravdu bojovali a výsledky byly moc pěkné.  Nejvíce bodů pro družstvo získala Anička Uchytilová – 16 b., opět byla skvělá ve vrhu koulí, kdy zvítězila /za družstva je to druhé vítězství v této disciplíně/, navíc je i rychlá a tak přidala ještě 6. místo v běhu na 60 m. Kája Pěničková byla druhou bodovanou závodnicí ...

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Sedm statečných na PŘEBORU PRAHY jednotlivců mladšího žactva

Na stadionu v Hostivaři ve dnech 15. a 16.9.2021 proběhl Přebor Prahy jednotlivců v kategorii mladšího žactva. Opět jsme zde měli své zastoupení, 5 žákyň a 2 žáky. Technický delegát vybírá ze všech pražských oddílů, je zde omezený počet startujících a záleží na výkonech dosažených v letošní sezoně a tabulkovém pořadí. 

Nejúspěšnější závodnicí byla Anička Uchytilová, která ve vrhu koulí obsadila výborné 4. místo a navíc si osobák posunula o 1 m na 9.88- skvělé. Anička je ročník 2009 a bude startovat v této disciplíně ještě příští rok.


                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

SEMIFINÁLE B DRUŽSTEV – MLADŠÍ ŽACTVO

Ve středu 8.9.2021 proběhlo na stadionu SK Jeseniova SEMIFINÁLE  B družstev mladšího žactva, kde také nastoupili naše mladé atletky a atleti v počtu 17. Opět nám někdo chyběl. Konkurence byla veliká, 10 družstev, AC Praha 1890 vybojovala opět dobré 5. místo, jako v předešlých letech a proto nás čeká znovu FINÁLE C. Finále B nám stále uniká o jedno místo.    

Tomuto semifinále předcházely dvoje červnové závody 10. a 23.6.2021. My jsme byli ve skupině B, celkem 10 družstev, 10.6. jsme obsadily 4. místo, to jsme si bohužel neudržely ze závodu 23.6., kde jsme spadli těsně na místo 5. Výkony byly dobré, ale počet závodníků malý 16 resp. 15 a startovat může 24.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Máchalka 31. ročník

Letos na jaře by uplynulo již 31 let od prvního ročníku krosového závodu Běh Máchalkou. Za tu dobu závod vystřídal svého ředitele, i když zakladatel Fanda Zouhar se vždy na realizaci podílel i nadále, občas změnil trať (vlastně už první ročník byl plánovaný jinak, ale vytrvalý déšť onoho březnového dne změnil trať), ze závodu běžeckých matadorů se stal spíše závodem orientovaným na děti a mládež a nyní zkouší najít své místo v podzimním běžeckém kalendáři (nebudeme si nic nalhávat, stojí za tím hlavně nejistý vývoj kolem pandemie nemoci Covid-19).

Tak kdo máte čas a chuť, pojďte s námi zkusit nový, tedy zářijový termín konání a postavte se 18.září na start. Všechny informace naleznete v přiložených propozicích.

propozice

                                                                                                                                             číst více...

Mistrovství ČR veteránů 2021 ve vícebojích

Další, už 6. vícebojařské Mistrovství, tentokrát dokonce mezinárodní, se v Litomyšli opět zcela povedlo. A to nejen díky počasí, organizačně pořadatelů a včetně Jany (též fotografovala) s Lubošem, a hlavně přátelskému setkání účastníků. Z oficiálních výsledků bude vidět, že nás závodilo asi 30. Zase jasně zvítězil nezničitelný Ivo Strnad (70 let), stejně jako v roce 2016 též v rekordu ČR. V ženách byla nejlepší opět Zuzana Pumprlová (60 let) a mladší novicka Jana Česáková, obě také v rekordech kategorií.

Od roku 2016 závodníků pomalu přibývá, gró je pomalu rozšiřující se téměř rodina, jen z naší AC jich ubylo. My dva s Jaromírem jsme ale zdraví a veselí naši AC reprezentovali dobře. Jaromír, i když měl poněkud nevyrovnané výkony poskočil proti loňsku až na 5. místo a já se zlepšil na bronzovou příčku.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Soustředění 2021 aneb Kocourkov

I v letošním roce jsme v létě vyrazili na týden plný sportu, dřiny, zábavy a legrace…. obecně známý jako soustředění. Naše výprava čítala již 94 účastníků, což způsobilo problém s ubytovací kapacitou. Již zhruba od května jsem věděla že se do plánovaného Garnatauru nevejdeme a podařilo se zajistit chatky v kempu U Korfbalisty (to mi spadl kámen ze srdce). V den příjezdu, vlastně v okamžiku příjezdu všech dětí do Garnatauru, jsem zjistila, že došlo k chybě v komunikaci a „není srub jako srub“, výsledkem byla improvizace a naše namačkání, částečný přesun…. Zasvěcený vědí a já všem děkuji za pochopení. Výsledek ale byl, že všech 94 lidí mělo kam hlavu složit, kde jíst, kde se mýt, kde sportovat…..

                                                                                                                                             číst více...

Přebory Prahy 2021

Vážení sportovci a příznivci  Atletického Clubu Praha 1890

Po mnoha informacích o výborné reprezentaci našich veteránů, dovolím si vás informovat o atletických úspěších těch mladších členů oddílu.

Již druhý rok naše sportování omezují různá omezení, způsobená covidovou pandemií. Ať jsou opatření oprávněná a nebo jenom účelová, s tím nic nenaděláme. Přesto se našim sportovně nadřízeným orgánům podařilo uspořádat, ne zrovna ve vhodných termínech, přebornické soutěže.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

ŠIKULA

Vloni jsem byl s Kamilem na veteránských závodech "Šumperský Šikula". A protože se nám moc líbily, vypravil jsem se tam i tentokrát. Za opět krásného atletického počasí to bylo po všech stránkách výborné setkání kamarádských atletických "veteránů" nejen na dráze.

Šikula se hodnotí součtem bodů ze třech disciplín ze zvolených třech až čtyřech. Jako vloni jsem zvolil 60m, 60m přek., výšku a dálku. Kouli, oštěp a běh na 1 km jsem nechal jiným. Výkony jsem měl podobné loňským, ale rychlostně jsem na tom nebyl nejlépe. Po minulém dálkařském neúspěchu z AC jsem vsadil na zajišťovák, ten vyšel, ale další pokusy byly opět bohužel s přešlapy.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 10/2021

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Výsledky a foto ze závodů

• přípravka, žactvo, dorost

 

25.5.2021  Kontrolní oddílové závody

11.4.2021  Mistrovství ČR v přespolním běhu dorostu a žactva, Tábor

21.9.2020  Závody přípravky, Pekařka

 dospělí, veteráni, družstva

7.8.2021 Libeňská skokanská veteraniáda, Pekařka

3.7.2021 Mistrovství ČR veteránů, Šumperk

22.6.2021 2. kolo MPD mužů a žen, Podvinný mlýn

Články • napsali o nás 

 

přípravka, žactvo, dorost   4.11.2017  První atletíci vyrazili do Evropy!

• dospělí, veteráni • 22.6.2017 
V Libni jsme otevřeli novou tartanovou dráhu

 

Vzkazy

vložit nový

Emil Fuhrmann vtu(at)dcpraha(dot)cz 16.8.2016 15:19
Ahoj Pavle,
Chci se jen zeptat jestli, případně do kdy, bude ještě možné chodit hrát líný tenis na hřiště. Nebo jestli už začnou na hřišti stavět.
Čau Emil
Pavel Šára 9.6.2016 08:45
Zdravím Vás pane Prohl, prosím kontaktujte p. Zouhara na tel. 733 671 820. Děkuji Pavel Šára
Karel Prohl kprohl(at)seznam(dot)cz http://www.vzpirani.cz 5.6.2016 12:36
Dobrý den p. Zounar,zajímám se o historii vzpírání v Čechách. Dne 11. 6. 2016 tomu bude 70 let kdy zemřel zakladatel těžké atletiky v Čechách pan Fridolin Hoyer. Při hledání případných nových poznatků z jeho života, jsem na internetu narazil na Vaše články. Jsou vynikající. Gratuluji. Můžete mi prosím sdělit, zda v kronice AC Praha je více zmínek o vzpírání a těžké atletice z přelomu 19. a 20. století? Pokud to bude možné, rád bych se s Vámi setkal.
Zdraví
Karel Prohl
kprohl(at)seznam(dot)cz
<< Předchozí stránka
4-6 z 28
Následující stránka >>

 

 

 

 

 Aktualizováno: 18.10.2021 

TOPlist