AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

4 borci AC PRAHA 1890 přivezli z Mistrovství veteránů 7 medailí

Za nádherného počasí s velmi větrným vedrem jsme na pěkném stadionu ve Svitavách naši AC PRAHA 1890 reprezentovali velmi dobře. Naše letos pouze mužská čtyřka (ó ženy ženy...?) byla mnohem úspěšnější než při loňském studeném Mistrovství, kde nás bylo pět. V náročné konkurenci jsme získali 1 zlatou, 1 stříbrnou, 4 bronzové a 1 bramborovou.
Kromě medailových umístění jsme dosáhli i několika nejlepších letošních výkonů. A to jsem ještě tentokrát Kamila, Emila a hlavně Petra bohužel ošidil o další medaili kvůli nepřevzetí kolíku - v životě poprvé a snad naposled. Asi nejen z vedra jsme byli značně unavení, ale po omluvě v chladné vodě už spokojení - viz průvodní foto.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Kandidáti do výboru

Dne 19. června proběhne oddílová volební schůze. Volit mohou všichni členové oddílu starší 16 let.
Na dalších řádcích najdete kandidáty ucházející se o funkce ve výboru. 

 


                                                                                                                                             číst více...

Kryštof Uchytil si doběhl pro medaili na Přeboru Prahy mladšího žactva

V neděli  9.6. a v pondělí 10.6.2019 v odpoledních hodinách se na stadionu A.C. Sparty konal Přebor Prahy mladšího žactva pro r. 2006 a 2007. V tyto dny padaly na Spartě nejen teplotní rekordy, ale i rekordy našich mladých závodníků a závodnic a tak bylo opravdu pořádné horko.

Na tento Přebor probíhá výběr ze všech pražských oddílů a je omezený počet startujících v jednotlivých disciplínách. Na základě velmi dobrých výkonů z předešlých závodů, byli z našeho oddílu vybráni tito mladí atleti a atletky.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

116. ročník závodu „Praha-Brandýs“ je minulostí!

9. 6. 2019 proběhl 116. ročník nejstaršího běžeckého a zároveň chodeckého závodu v Čechách, který se 2 krátkými přestávkami pořádá oddíl AC Praha 1890 již od r. 1893. Původně se chodilo i běhalo do Brandýsa z Karlína, od 90. let 20. stol. postupně z Proseka a nakonec ze Kbel. Stejně tak i místo cíle v Brandýse, tak i délka tratí se často měnila, vždy však dosahovala mezi 15 až cca 21 km. V r. 2016 došlo ke změně a ze závodu „od někud někam“ se stal závod se startem i cílem v jednom místě, konkrétně v obci Zeleneč, kde pořadatel závodu získal díky vstřícnosti místních odpovídající zázemí v areálu fotbalového klubu.

 

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Členská schůze a volba členů výboru

Vážení členové oddílu,

dne 19. června proběhne od 19 hodin členská schůze. Jejím hlavním plánovaným bodem je volba členů výboru pro další volební období. Prosíme, dostavte se v co nejhojnějším počtu, budoucnost našeho oddílu je i ve vašich rukách.

Kdo je oprávněný volit?
                                                                                                                                             číst více...

Další úspěchy tzv. veteránů AC PRAHA 1890

Po dubnových veteránských zahajovačkách na našem AC se již další veteránské závody rozebíhají naplno. Někteří z nás jsme si 1. června na Pražské veteraniádě na Slávii v Edenu vyzkoušeli výkonnost ještě před veteránským Mistrovstvím republiky 15.6. ve Svitavách. Bylo to jako každoročně velmi pěkné setkání, kde byly vidět dresy AC PRAHA 1890 jako opět nejúspěšnějšího klubu. A to v naší velké partě 8 závodníků, 2 spolupořadatelů a 1 rozhodčí ještě kvůli současným také úspěšným zahraničním závodům chybělo několik našich borců.

Naše osmičlenná parta závodníků získala 3 zlaté, 1 bronzovou a 1 bramborovou a k tomu mnoho dalších výborných umístění a zlepšených osobních výkonů.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

116. ročník závodu Eleven půlmaraton Praha-Brandýs – organizační pokyny

Vážení sportovní přátelé,

pozítří v neděli 9. 6. 2019 bude v 10 h odstartován 116. ročník současně běžeckého i chodeckého závodu „Praha-Brandýs“, již 4. rokem pod názvem Eleven půlmaraton Praha-Brandýs, v novém prostředí se startem v Zelenči a na tratích certifikovaných ČAS. V sousedství areálu fotbalového stadionu SK Zeleneč budou uspořádány závody dětí. Stejně jako loni se mohou diváci těšit na naše nejlepší chodecké závodníky v závodě na 10 km (start v 10.15 h), který je součástí národních ligových soutěží atletických družstev (okruhový závod na 8 kol na cyklostezce mezi Zelenčem a vysílačem směrem k Horním Počernicím). 

                                                                                                                                             číst více...

Na AC zazářily atletické hvězdičky – Domča, Táňa a Kryštof

Mladší žactvo  má za sebou další,  již III. kolo závodu Městského Přeboru družstev, které se konalo u nás na AC a jsem moc ráda, že se nám doma velmi dařilo. Družstvo skončilo v tomto kole na velmi dobrém 4. místě, bohužel 7 bodů za místem 3., škoda, bylo nás pouze 15 /může startovat 24/. Většina těch, kteří nestartovali, byli omluveni /škola v přírodě, nemoc, jiná aktivita/. V tabulce po třech závodech jsme poskočili na 4. místo a ve IV. kole je stále o co bojovat. 

Nejúspěšnější závodnicí byla Domča Barratt, která výborným výkonem a novým osobákem vyhrála výšku – 137 cm, v současnosti jí patří 6. místo v Praze.

 

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Dětský den

Ve středu 29. května  se náš malý stadion změnil v obrovský a nekonečný Vesmír a z našich nejmladších atletů se stali kosmonauti.  Po té, co si sestavili raketu, vydali se na oběžnou dráhu okolo planety, museli zvládnout slalom mezi meteory a poslat kometu k planetě (Zemi i „nezemi“), přistáli na měsíci, po němž se i prošli, přeskočili mléčnou dráhu a podnikli náročný návrat zpět do svého kosmického plavidla. Než Vesmír opustili, prohlédli si zblízka některá souhvězdí.

Po přistání čekalo na naše astronauty občerstvení v podobě „kosmonautské limonády“, sušenek z NASA a oblačně nadýchané cukrové vaty.

                                                                                                                                             číst více...

2. kolo MPD 2019

Další pokračování Městského přeboru atletických družstev dospělých Prahy proběhlo hned 10 dní po 1. kole, tentokrát si sportovci dali dostaveníčko v areálu pražského Olympu ve Stromovce.

Družstvo žen AC Praha 1890, které v 1. kole (včetně kladiva) podalo tak sympatický výkon tentokrát zastupovaly pouze 2 atletky, Bára Bačová a Klára Šafránková, které zaslouží velkou pochvalu, protože přišly i se svými ratolestmi a vydržely i přes protahující se časový program závodů do samotného večera. Obě děvčata běžela netradiční 2 km a obě předvedly opravdu pěkné výkony okořeněné (předpokládám) i osobními rekordy. Klára doběhla na 5. a Bára 9. celkovém místě. 

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 

 Počasí

 kalendář 07/2019

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Výsledky a foto ze závodů

• přípravka, žactvo, dorost

 

27.6.2019  VZ PAS žactva, Eden

18.6.2019  IV. kolo MPD mladšího žactva, Podvinný Mlýn

17.6.2019  Závody přípravky, Novoborská

 dospělí, veteráni, družstva

13.7.2019  Východočeská veteraniáda, Nová Paka

13.7.2019  Kladno hází a Kladenské memoriály, Kladno

26. 6.2019  3. kolo MPD mužů a žen, Hostivař

Články • napsali o nás 

 

přípravka, žactvo, dorost   4.11.2017  První atletíci vyrazili do Evropy!

• dospělí, veteráni • 22.6.2017 
V Libni jsme otevřeli novou tartanovou dráhu

 

Vzkazy

vložit nový

Emil Fuhrmann vtu(at)dcpraha(dot)cz 16.8.2016 15:19
Ahoj Pavle,
Chci se jen zeptat jestli, případně do kdy, bude ještě možné chodit hrát líný tenis na hřiště. Nebo jestli už začnou na hřišti stavět.
Čau Emil
Pavel Šára 9.6.2016 08:45
Zdravím Vás pane Prohl, prosím kontaktujte p. Zouhara na tel. 733 671 820. Děkuji Pavel Šára
Karel Prohl kprohl(at)seznam(dot)cz http://www.vzpirani.cz 5.6.2016 12:36
Dobrý den p. Zounar,zajímám se o historii vzpírání v Čechách. Dne 11. 6. 2016 tomu bude 70 let kdy zemřel zakladatel těžké atletiky v Čechách pan Fridolin Hoyer. Při hledání případných nových poznatků z jeho života, jsem na internetu narazil na Vaše články. Jsou vynikající. Gratuluji. Můžete mi prosím sdělit, zda v kronice AC Praha je více zmínek o vzpírání a těžké atletice z přelomu 19. a 20. století? Pokud to bude možné, rád bych se s Vámi setkal.
Zdraví
Karel Prohl
kprohl(at)seznam(dot)cz
<< Předchozí stránka
4-6 z 28
Následující stránka >>

 

 
 
 

 

 

 

 Aktualizováno: 15.07.2019  

TOPlist