AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Libeňská běžecká veteraniáda

byla v sobotu 21.10. nakonec běžecko-koulařská, když závodilo pouze celkem 9 veteránů ve 4 disciplínách. Ani krásné slunečně-rekordní počasí nepřesvědčilo více běžců k setkání v pěkném prostředí areálu AC PRAHA 1890.

Vzhledem k výborné účasti v dubnových termínech a k dobré srpnové účasti se zdá, že samotné běžecké disciplíny na konci sezóny netáhnou. Někteří běžci možná dávají přednost přespolním běhům nebo již regenerují před halovou sezónou.

 

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

4 vítězství a 4 poháry v přespolním běhu

Ve čtvrtek 19.10.2017 se naší mladí atleti zúčastnili přespolního běhu v Čimickém háji. Na tento běžecký závod nás pozval  atletický kroužek při ZŠ Šutka v čele s p. učitelem Krupičkou a pozvání přijali i z atletického kroužku při ZŚ Lyčkovo nám.

Sešlo se okolo 50 děti, z našeho oddílu běželo 13 děti, které byly rozděleny do čtyř věkových skupin.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Tréninky přípravky a žactva v tělocvičně

Tréninky přípravky a žactva se od 30. října 2017 až do konce března 2018 přesouvají do tělocvičny gymnázia Litoměřická 527, Praha 9 - Prosek.

Obě skupiny mají tréninky shodně v pondělí a ve středu:
přípravka (ročník 2008 a mladší): 16.30-17.35 hodin
žactvo (ročník 2005-2007): 17.40-18.45 hodin

                                                                                                                                             číst více...

Závodili za buchtu

V pondělí 16. října se sluníčko přímo smálo a naše hřiště bylo jako obvykle plné dětí. Tentokrát přípravku nečekal "obyčejný" trénink, ale opravdické závody. Pro spoustu nových členů to vlastně byly závody první. A pro ostřílené závodníky poslední možnost si naposledy v této sezóně zlepšit osobní výkony.

Chtěli jsme, aby si každé z dětí zasoutěžilo a vyzkoušelo základní atletické disciplíny - doběhlo  60 metrů do cíle, párkrát si skočilo do písku a hodilo kriketovým míčkem. A protože se stíhalo, zařadili jsme pro všechny i běh na jedno kolo, tj. 250 metrů.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

VC ve STEEPLU - AC PRAHA 1890

V pátek 13. října se uskutečnily první závody přes vodní příkop na stadiónu AC Prahy. Účelem této akce je odstartování několika sportovních akcí v netradičních disciplínách, či méně používaných běžeckých tratí. Myslím, že touto cestou si najde AC Praha mnoho příznivců mezi atlety, kteří si chtějí občas zkusit i něco netradičního, či zaběhnout jinou vzdálenost, než je klasika.

A teď k samotným závodům. Vše zahájili v 18:00 kladiváři. Do klece vstoupilo postupně 10 odvážných dívek a mužů.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

VELKÁ CENA AC PRAHY 1890 ve STEEPLU

VELKÁ CENA  AC PRAHY 1890

 ve STEEPLU

 pátek 13.10.2017

                                                                                                                                             číst více...

Byly i medaile

V pondělí 2. října jsme vyrazili na poslední závody přípravek na Prosek. Místní atletický oddíl ŠAK Novoborská zde pořádal atletické klání pro svoje členy, děti z našeho oddílu a z AŠK Mazurská. Již standardně se soutěžilo ve čtyřech kategoriích: starší dívky a starší hoši (ročník 2006-2007) a mladší dívky a mladší hoši (ročník 2008 a mladší). Disciplíny byly klasické – běh na 60 metrů z polovysokého startu, skok do dálky, resp. skok z místa pro mladší a hod kriketovým míčkem.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Ondra a Péťa na Přeboru Prahy ve vícebojích

Na stadiónu A.C.  Sparta Praha se dne 28.9.2017 konal Přebor Prahy ve vícebojích mladšího žactva.  I my jsme zde měli své reprezentanty Ondru Kohla a Petra Vajsochra. Startovali v žákovském PĚTIBOJI, který se skládá z těchto disciplín: 60 m př., kriket, 60 m, dálka, 800 m. Dle časového programu mají na zvládnutí všech disciplín cca 3 hodiny. V hodu kriketovým míčkem a dálce mají 3 pokusy. Za dosažené výkony jsou přidělovány jednotlivé body.

Do závodu nejdříve nastoupil Ondra, jeho výkony byly hodně ovlivněny nemocí, kterou prodělal těsně před tímto vícebojem, velmi nám chyběl i ve Finále C Přeboru Prahy družstev ml. žactva. 
                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Pohoda s přípravkou na Mazurské

Ve středu jsme vyrazili s přípravkou do Bohnic. Atletický klub Mazurská zde uspořádal pro nás a AŠK Novoborská závody pro nejmladší sportovce. Startující byli rozděleni na kategorie: starší přípravka (ročník 2006 a 2007) a mladší přípravka (ročník 2008 a mladší), vždy hoši a dívky. Čekal je běh na 60 m, skok daleký, hod kriketovým míčkem a závěrečná štafeta 4 x 125 m (půl kola).

A všechno bylo skvělé. Přátelská atmosféra, děti nadšené a velmi snaživé, jednotlivé disciplíny se rychle střídaly, krásné počasí… Na závěr se běžely štafety, a pak se čekalo na vyhlášení.

 

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Super tečka za závody družstev mladšího žactva

Finále C ml. žactva, které se konalo 21.9.2017 na SK ZŠ Jeseniova bylo pro nás přehlídkou pěkných výkonů – opět padaly osobáčky a umístění na nejvyšších příčkách. Účast opět nebyla početná, 5 chlapců a 4 děvčata a tak se mladší žactvo z 11.družstev umístilo na místě 5. Družstvo chlapců bylo 3. a družstvo děvčat 5. 

Nyní budu moc chválit a gratulovat, až poslední disciplína časového pořadu rozhodla, kdo nasbíral pro družstvo nejvíce bodů. Byl to  Péťa Vajsochr, který vyhrál, jak běh na 150 m, tak i dálku svým nejlepším výkonem 401 cm a plný počet bodů- 22  – skvělé, ...
                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

 

____________________________________________________________________________________________

 


  
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč

 Počasí

 kalendář 11/2017

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
přípravka, žactvo, dorost dospělí, veteráni

Výsledky a foto ze závodů

• přípravka, žactvo, dorost

 

19.11.2017  Vodácký přespolní běh v Ďáblickém háji

18.11.2017  Podzimní běh Olympu

19.10.2017  Přespolní běh v Čimickém háji

 dospělí, veteráni, družstva

18.11.2017  Podzimní běh Olympu

21.10.2017  Libeňská běžecká veteraniáda, Pekařka

13.10.2017  Velká  cena ve steeplu - AC Praha 1890, Pekařka

 

Články • napsali o nás 

 

přípravka, žactvo, dorost   4.11.2017  První atletíci vyrazili do Evropy!

• dospělí, veteráni • 22.6.2017 
V Libni jsme otevřeli novou tartanovou dráhu

 

Vzkazy

vložit nový

Emil Fuhrmann vtu(at)dcpraha(dot)cz 16.8.2016 15:19
Ahoj Pavle,
Chci se jen zeptat jestli, případně do kdy, bude ještě možné chodit hrát líný tenis na hřiště. Nebo jestli už začnou na hřišti stavět.
Čau Emil
Pavel Šára 9.6.2016 08:45
Zdravím Vás pane Prohl, prosím kontaktujte p. Zouhara na tel. 733 671 820. Děkuji Pavel Šára
Karel Prohl kprohl(at)seznam(dot)cz http://www.vzpirani.cz 5.6.2016 12:36
Dobrý den p. Zounar,zajímám se o historii vzpírání v Čechách. Dne 11. 6. 2016 tomu bude 70 let kdy zemřel zakladatel těžké atletiky v Čechách pan Fridolin Hoyer. Při hledání případných nových poznatků z jeho života, jsem na internetu narazil na Vaše články. Jsou vynikající. Gratuluji. Můžete mi prosím sdělit, zda v kronice AC Praha je více zmínek o vzpírání a těžké atletice z přelomu 19. a 20. století? Pokud to bude možné, rád bych se s Vámi setkal.
Zdraví
Karel Prohl
kprohl(at)seznam(dot)cz
<< Předchozí stránka
4-6 z 28
Následující stránka >>

 

 
 
 

 

 Aktualizováno: 21.11.2017  

TOPlist