AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Sportovní úspěchy v druhé polovině roku

Druhá polovina roku bývá pro AC, co se týká sportovních úspěchů, skromnější. Letos to tak není.

AC Praha1890 byla vidět a připsala si na svůj sportovní účet několik dílčích úspěchů.

25.9. se konaly legendární Běchovice. V mistrovských kategoriích jsme měli jedno zastoupení. V silničním běhu juniorů AC reprezentoval Ondřej Kohl. Obsadil krásné 11. místo časem 37:03.

 

                                                                                                                                             číst více...

Domácí i světové chodecké hvězdy na AC Praha 1890

V sobotu 22.října se na našem stadionu uskuteční velká sportovní akce 9. ročník Pražské chodecké hodinovky. A i když se letošní závodní sezóna blíží ke konci, závod slibuje zajímavou podívanou. Na startu se očekává téměř 70 závodníků z Česka, Slovenska, Německa, Polska, Ukrajiny či Švýcarska a pokud si pročítáme startovní listinu, můžeme v ní najít taková jména jako Lyudmila Olyanovska (reprezentantka Ukrajiny) – bronzová medailistka z Mistrovství světa, české reprezentanty Terezu Ďurdiakovou, Jaroslava Morávka či Martina Nedvídka, chodeckou legendu Janu Zárubovou či chodecké naděje jako je Matěj Piták. Ani reprezentanti našeho oddílu nebudou chybět a na trati tak můžeme podpořit Veroniku Smolíkovou, Aničku a Majdu Kautských a také v chodecké premiéře Terezu Spurnou. A doufáme, že tento seznam ještě není konečný.

                                                                                                                                             číst více...

Zamyšlení nejen nad Běžeckým a chodeckým závodem ,,Praha Brandýs“

 Letošní závod ,,Praha – Brandýs“, který se uskutečnil 1. 10. 2022, byl velkým zklamáním.

Než si začnu sypat hlavu popelem, dovolím si poděkování. Poděkování si zaslouží všichni závodníci a to jak z jiných klubů, tak hlavně AC. Taktéž po mnoho let stálá organizační skupina a rozhodčí.

Teď k samotnému závodu. Organizačně dobré, ale účast ostuda. Věnujeme hodně úsilí k organizaci, ale strašně málo k propagaci. Nejsmutnější je pak neúčast vlastních členů  AC Praha 1890. Vždyť v přihlášce člena klubu máme stanoveno, že člen oddílu je povinen podporovat klub sportovně, na akcích pořádané oddílem. Ale to není jenom tento závod.

                                                                                                                                             číst více...

Atletická sezóna veteránů AC PRAHA 1890 na dráze končí

Letošní poslední setkání na dráze bylo tento víkend na stadionu Kotlářka. V sobotu 15.10. na Mistrovství ČR v klasickém pětiboji veteránů od 60-ti let výše (dálka, oštěp, 200m, disk, 1500m) jsme obsadili 2. a 4. místo. Škoda, že se z naší AC zúčastnili jen 3 zkušení borci. V chladu a v dešti nás zahřálo přátelské setkání i soutěžní rivalita. A v neděli 16.10. ve vícebojích dvojic při pěkném počasí nezávodila žádná dvojice z AC, startoval jsem jen mimo soutěž.

24. setkání zkušených atletů na našem Libeňském areálu 8.10. bylo opět přátelské. Díky Kamile, za tu možnost setkat se a s kamarády - "soupeři" se proběhnout. Celkový počet všech startujících byl téměř jako vloni : 25.

 

                                                                                                                                             číst více...

Rozlučka přípravky

V pondělí 3. října 2022 se na našem hřišti celá skupina starší přípravky rozloučila s dětmi ročníku 2010 a 2011, které přecházejí do vyšší kategorie. Během slavnostního přípitku jsme jim popřáli mnoho úspěchů a elánu při dalším aktivním sportování a zdokonalování se v atletických disciplínách. Od středy 5. října již tyto děti, ověnčené plaketou "Absolvent atletické přípravky", trénují s mladším žactvem a k nám do starší přípravky přestoupily z mladší kategorie holky a kluci ročníku 2013.

                                                                                                                                             číst více...

Mladší žák Olda Borovička reprezentoval Prahu

V den státního svátku 28.9.2022 se v Jičíně konalo MEZIKRAJOVÉ UTKÁNÍ DRUŽSTEV MLADŠÍHO ŽACTVA. Z našeho oddílu, za své výborné výkony, byl vybrán OLDA BOROVIČKA.

Na každou disciplínu pro toto utkání startovali tři nejlepší žáci a žákyně z Prahy. Olda Prahu reprezentoval v dálce, umístil se na krásném 4. místě a navíc opět další zlepšení v této disciplíně. Jeho osobák má hodnotu 5.07 – vynikající výkon. Bodovalo se od 1. do 8. místa, za 1. místo – 9 bodů, 2. místo 7 b., za dálku získal Olda pro Prahu 5 b. Také běžel ve štafetě Prahy na 4 x 60 m, ale tato štafeta si body nepřipsala.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Přípravka na Mazurské

V pondělí 26. září 2022 se na atletickém hřišti v Bohnicích sešli závodníci přípravek „severu“, aby zde v tomto roce naposledy změřili své síly. Kromě našeho oddílu se jich zúčastnily sportovní kluby AŠK Mazurská (pořadatel), SK Míle a ŠAK Novoborská. Děti si ve čtyřech skupinkách podle kategorií (mladší a starší přípravka, kluci a holky) postupně vyzkoušely tři disciplíny. Mladší čekal běh na 80 m, starší na 150 m, dále absolvovali skok daleký a hod kriketovým míčkem. Závěr večera patřil štafetám na 4 x 125 m.

Brebentění, pochvalné výkřiky, někdy trochu obava z toho, jak to zvládnou, rady, radost nad povedeným pokusem nebo i maličko smutku, když to úplně nevyšlo, jásání nad osobním rekordem, povzbuzování všech okolo – to vše se neslo nad atletickým oválem. A dohlíželo na to podzimní sluníčko.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Čtyři mušketýři na Přeboru Prahy mladšího žactva v PĚTIBOJI

O další přebornické tituly pro kategorii mladšího žactva se bojovalo v PĚTIBOJI 25.9.2022 na stadionu FTVS ve Vokovicích za velmi příznivého počasí, sluníčko nám přálo.

Je to velmi náročná disciplína, během cca 4 hodin, musí atlet zvládnout 5 disciplín: 60 m př., kriket, 60 m, dálka, 800 m. Všichni naši vybraní závodníci ji zvládli na výbornou a padalo hodně osobáků. Každý rok zde máme své reprezentanty a já s radostí musím vzpomenout např. na rok 2015, kdy to cinklo a velmi talentovaný Dominik Podlena obsadil v tomto přebornickém pětiboji krásné 3.místo, tehdy to znamenalo 2043 b.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Olda a Zdenda zazářili ve Finále B, družstev mladšího žactva

V úterý 20.9.2022 se na stadionu Mazurská konalo Finále B družstev mladšího žactva. Naši mladí atleti a atletky v tomto finálovém závodě startovali poprvé. V uplynulých letech jsme vždy bojovali ve finále C a nyní jsme se dočkali dalšího postupu. Všichni jsme z toho měli a máme obrovskou radost. Během celé letošní sezony, toto družstvo podávalo velmi dobré výkony a tak udělalo krásnou tečku za touto soutěží.

Bojovalo se o pořadí v Praze o 9. až 16 místo. Velká marodka nás připravila bojovat o přední umístění, i když klukům patřilo za jejich body 12. místo, tak děvčata byla až 16. Nakonec to bylo místo 15., ale i tak jsme velice spokojeni. K závodům se sešlo 9 chlapců a 6 děvčat, všichni podávali velmi pěkné výkony a umístění.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Semifinále "B" MPD mladšího žactva

6. 9. se konalo semifinále "B" MPD mladšího žactva, kam jsme postoupili na základě našeho bodového zisku v sérii závodů městského přeboru družstev na dráze, kterých se mladší žáci tuto sezónu zúčastnili.

Přestože jsme nenastoupili v nejsilnější sestavě, naši závodníci předvedli vynikající formu a ukázali, že ani déšť či technické potíže pro ně nejsou překážkou. V průběhu závodů nás zastihla bouřka a rozhodčí se potýkali s výpadky kamery, což s sebou přineslo nepříjemné zpoždění.

Velkou radost mám z toho, jakou samostatnost a vzájemnou podporu naši závodníci při závodech projevují.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 09/2023

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Vzkazy

vložit nový

Jana Zemanová 27.10.2014 22:59
Vítejte v návštěvní knize, která je Vám k dispozici k napsání příspěvků a připomínek. :)
<< Předchozí stránka
28-28 z 28
 

 

 

 

 

 Aktualizováno: 29.09.2023

TOPlist