AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Olda Borovička bronzový na Přeboru Prahy mladšího žactva

Ve dnech 14. a 15.6.2022 proběhl na stadionu Atletika Hostivař Přebor Prahy mladšího žactva, který se týkal ročníků 2009 a 2010. Základna mladšího žactva v Praze je velmi veliká a proto na tento Přebor vybírá technický delegát podle aktuálních výkonů, 40 nejlepších závodníků a závodnic v bězích na 60 m a 60 m př., v ostatních běžeckých disciplínách 36. Ve skokanských 28 a ve vrhu koulí a hodu míčkem 20. Od nás byla vybrána 2 děvčata a 5 chlapců – dobrá účast, která mohla být ještě větší, ale Anička Znojilová pro nemoc nemohla startovat a Eliška Černochová byla na škole v přírodě, obě výborné běžkyně – škoda.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Prvenství Elišky a Oldy ve 3. kole MPD mladšího žactva

3. kolo MPD mladšího žactva se konalo 8.6.2022 na stadionu USK na Strahově, za velmi příznivého počasí. Tentokrát jsme neměli tak ideální sestavu, jako v předcházejícím kole na našem hřišti.  Chlapců bylo 12, více jich ani postavit nemůžeme dle soutěžního řádu, ale hlavně děvčat bylo pouze 8 a to je v této soutěži velmi znát. Jejich skupina skončila bohužel na 9. místě /z 10 družstev/, žáci ti opět vybojovali krásné 2. místo a po sečtení obou skupin, zůstáváme stále na výborném 3. místě. A tak spokojenost s umístěním je veliká, příští týden nás čeká poslední 4. kolo, tak snad to zdárně dobojujeme.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Mistrovství ČR Masters 2022

Týden po úspěšném a náročném mezinárodním běžeckém desetiboji Kamila v Německu - 3. místo, se 5.6. atleti AC PRAHA 1890 velmi úspěšně zúčastnili Mistovství ČR 2022 v Rumburku.

Při tomto přátelském setkání tzv. atletických veteránů v pěkném prostředí a krásném počasí panovala fair play pohodová soutěžní atmosféra. AC výborně reprezentovali bohužel jen muži, naše ženy zastoupila fandící Markéta. Kromě běhů, které naši AC už několik let nereprezentuje nikdo, bylo všude vidět naše krásné repredresy.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Přípravka podruhé a u nás

Ve středu 18. května 2022 naše hřiště zaplnila téměř stovka dětí přípravky. Jak jejich barevné dresy napověděly, opět se jednalo o závodníky ze „severu“ – z našeho oddílu, z SK Míle, AŠK Mazurské a ŠAK Novoborské. Čekal je běh na 50 metrů, skok do dálky s měřením z místa odrazu, hod kriketovým míčkem a závěrečná štafeta 4 x 250 metrů.

Čtyři skupinky rozdělené dle kategorií na mladší holky a mladší kluky (ročník 2013 a mladší) a starší holky a starší kluky (ročník 2011 a 2012) doplnila ještě osmičlenná skupinka dětí, které se již do tohoto rozpětí nevešly, startující mimo soutěž. Děti ve skupinkách postupně přecházely od jedné disciplíny k další. Závěr závodů patřil štafetám.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

MLADŠÍ ŽACTVO ZAZÁŘILO VE II. KOLE MPD

II. kolo MPD /Městského Přeboru družstev/ se konalo 17.5.2022 na našem hřišti a jsem velmi ráda, že vystoupení mladšího žactva AC Prahy 1890 dopadlo právě tady, na výbornou. Vše nám přálo. Začalo to velmi dobrým počasím, účast téměř na 100 procent – 12 chlapců a 10 děvčat, startovat může 24 žáků a žákyň, sportovní naladění a nadšení od naší mladé reprezentace a také náš FAN KLUB byl početný. Toto vše vedlo k vynikajícímu 2. místu v tomto kole, chlapci obsadili 2. místo, děvčata místo 6, pouhých 2,5 bodu od pátého místa. Po sečtení bodů je to stříbrná pozice a navíc jsme se v celkové tabulce po dvou závodech posunuli z 5. místa na vynikající 3. místo.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Přípravka poprvé naostro

 V podstatě dva roky naše tréninky brzdila covidová omezení. Zaznamenali jsme i částečný odliv dětí, resp. příliv nových zájemců nebyl tak početný jako předminulé roky. To vše poznamenalo i naši současnou výkonnost. Ale hlavně, že už můžeme běhat, skákat, házet...

Naši nejmladší atleti měli letos poprvé možnost si zazávodit. Na Burešce se konaly závody přípravek „Severu“, kterých se zúčastnily kromě našeho oddílu sportovní kluby SK Míle (pořadatel), AŠK Mazurská a ŠAK Novoborská. Celkem 112 kluků a holek zde mělo možnost zkusit si „naostro“ disciplíny: běh na 60 m, skok do dálky, hod medicinbalem a štafetový běh 4 x 167 m.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Libeňská veteraniáda

V tradičním dubnovém termínu jsme zahájili venkovní atletickou sezónu 2022. Přes nepříznivou předpověď nám počasí nakonec přálo, takže atletičtí veteráni mohli s vervou sobě vlastní závodit a dosahovat výborných výkonů. Zejména výkony mužů sprinterů si zaslouží velký respekt – první čtyři se dostali po přepočtu na 50m pod 6 sekund, což je opravdu mimořádné. Medaile za nejlepší výkony Libeňské veteraniády si tedy vybojovali Bohumil Hovorka, Petr Ronovský a Antonín Kábele, všichni za 50m. Vynikající výkony jsme viděli i v dalších disciplínách, např. na 500m jsme mohli vidět nový český rekord v podání Denisy Severové. Velmi kvalitní výkony jsme ale mohli vidět i v ostatních disciplínách.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Jarní soustředění

Tréninková skupina staršího žactva absolvovala ve dnech 14.4 až 17.4. jarní soustředění před nadcházející sezónou. Pojali jsme jej jako příměstské na našem stadionu.

Pro účastníky soustředění byl připraven pestrý program, zahrnující široké spektrum atletických disciplín a podpůrných cvičení. Dopoledne bylo po rozcvičení včetně běžecké abecedy a následného rozcvičení na překážkách věnováno nejprve běžeckým tréninkům podle tvořící se specializace závodníků. Potom následovala gymnastická cvičení na výškařském doskočišti, závodníky velmi oblíbená a na konec cvičení pro posílení vnitřních svalových partií, tzv. CORE. Po obědě a odpočinku začala kolem 14:30 druhá tréninková fáze. Ta byla věnována nácviku technických disciplín a vystřídala se v ní výška, dálka, tyč, oštěp, disk a koule. Různé formy posilování a výklus uzavřely odpolední fázi.

                                                                                                                                             číst více...

1. kolo MPD mladšího žactva

 6. dubna se za krásného počasí uskutečnil Přespolní běh MPD mladšího žactva skupiny D v oboře Hvězda. I my jsme zde měli své zástupce a po dlouhé době jsme se také radovali z hojné účasti našeho oddílu v tomto závodě.

Výkony byly naprosto parádní. Mladší žákyně bohužel dorazily v nižším počtu než mladší žáci, a tak obsadily poslední příčku v celkovém pořadí. Navzdory tomu však bylo vidět, že se naše běžkyně mezi soupeři rozhodně neztratí. Z Aničky Znojilové vyrůstá výborná běžkyně, doběhla na úžasném 4. místě v celkovém pořadí, za což jí patří obrovská gratulace. Druhou závodnicí, která obsadila bodovanou pozici, byla Barča Jankotová. Díky Barče jsme získaly jeden bod ze 48. místa, které bylo jako poslední ještě bodované.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Foto Poděbrady

V sobotu 2.dubna proběhl v Poděbradech 90.ročník chodeckého závodu Praha - Brandýs. I zde svou nesmazatelnou stopu při zrodu závodu zanechala AC Praha 1890.

OBRAZEM: Od pedestriánů po světovou elitu. Chodecký jubilant z Poděbrad

 

                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 03/2023

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Vzkazy

vložit nový

Zouhar Frantisšek st. acp1890(at)seznam(dot)cz 21.11.2014 16:52
Souhlasím s ortodoxními členy AC. Je dost příležitostí psát o AC či jejich osobnostech a sportovcích z minulosti tak současnosti, metodických článků,atletického dění (příklad vyhlášení atleta), tréninky světových i českých atletů a td. Nevidím zrovna pro mladé členy motivací že T. Kábele souloží 3x denně. Nevím jestli mu mám závidět nebo ho litovat. Kdyby tam byli možná i ty akty co dělá, tak by se určitě návštěvnost stránek mnohonásobně zvětšila. Ale souhlasím s Pavlem. Koho tato stránka nezajimá ať ji nečte. F.Z.
Karel Kačer kacer(at)seznam(dot)cz 21.11.2014 16:29
Ahoj
Pavel Šára psarap(at)seznam(dot)cz 20.11.2014 18:57
Musím se přiznat, že mi trochu uniká podstata této diskuse. Jedná se zřejmě o 1 podkategorii v sekci dospělí, veteráni "o čem se píše", což je jedna zapadlá rubrika, která zajímá veterány, protože to jsou většinou kamarádi-atleti. Zároveň si i mladší ročníky mohou přečíst mnohdy inspirující životní příběhy. To přece není nic proti AC 1890, naopak veteráni AC Praha 1890 jsou velmi početnou skupinou na veteránských závodech. Na stránkách AC 1890 v poslední době přibylo obrovské množství výsledků, tabulek, fotek, hodnocení, reportáží ze závodů, a to především dětských kategorií. Jistě je i v této oblasti co zlepšovat a věřím, že to společnými silami s příchodem příští sezóny dokážeme:o)
<< Předchozí stránka
21-23 z 28
Následující stránka >>

 

 

 

 

 Aktualizováno: 23.03.2023

TOPlist