AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Praha - Brandýs

Vážení příznivci AC Praha 1890 a „mimo dráhových běhů“,

uplynulo již 131 let od založení oddílu. Za tu řádku let náš oddíl změnil mnohé – název, místo působení, dresy…. Nikdy se však neměnila jedna věc, AC Praha 1890 vždy stála u zrodu či organizování dálkových běžeckých a chodeckých závodů u nás.  Za dlouhou řadu let pomáhal či sám uspořádal mnoho sportovních závodů, jakými jsou či byly závody Praha – Poděbrady, Praha – Lány, Praha – Beroun, ale hlavně závod Praha – Brandýs nad Labem. Jedná se o jeden z nejstarších závodů u nás a závodníci se na jeho start postavili prvně v roce 1893. Ale i tento závod za dobu své existence doznal mnoha změn – změna startu či cíle, délky tratí a několikrát musel být i přerušen.

                                                                                                                                             číst více...

Přebor Prahy v devítiboji starších žáků

Ve dnech 8. a 9. října se na stadionu na Julisce konal přebor Prahy starších žáků v devítiboji. Do náročného klání nastoupilo také 5 statečných závodníků z našeho oddílu. Přestože na přípravu nebylo mnoho času a některé disciplíny viděli kluci poprvé měsíc před závodem, v závodě samotném se určitě neztratili. Předvedli nejen bojovnost a vůli po co nejlepším výkonu, ale hlavně dobré výkony, většinou osobní rekordy. S ostatními drželi krok ve všech disciplínách, ne, že by se občas něco nepovedlo. Trochu smůly jsme viděli na tyči, také oštěp jsme asi čekali lepší. Ale padaly osobní rekordy na 60 m, dálce, výšce i jinde….

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Běchovice

Již po 125. a to bez přerušení se konal běh mezi Běchovicemi a Prahou. Na legendárních „Běchovicích“ měla i AC několik svých tradičních zástupců v kategorii příchozích. Ale i na startu Mistrovské kategorie, a to mezi juniory a juniorkami, měl náš klub zastoupení a to v podobě „Běchovických nováčků" Ondry Kohla a Viki Olšovské. Ondra skončil na 13. místě v pěkném čase 38:11 a Viki na výborném 7.místě (celkově mezi ženami 28.místo) v čase 42:31. Jaké byly pocity ze závodu? Závodníci unaveni z těžké tratě, ale spokojeni. A trenér? Velice nadšen z výkonu mladých běžců AC Prahy (a zklamán ze svého, ještě teď mě bolí zadek z jízdy na kole při doprovodu a to uplynuly už dva dny).

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Libeňská běžecká veteraniáda

5. Libeňská běžecká veteraniáda, již 21. sportovně společenská událost trochu starších atletů se konala opět v atletickém areálu AC Praha 1890 2. října 2021.

Závody probíhaly za podzimního, ale příjemného a slunečného počasí. Zúčastnilo se jich dosud nejvíce závodníků - 27. Soutěžilo se v šesti disciplínách a ve sprinterském trojboji, v kterém jsme první tři místa odměnili medailemi a diplomy. V barvách AC závodilo 6 mužů, pracovalo 6 pořadatelů a přišlo i několik fandících. Zaznamenali jsme 67 startů, což je opět více než v minulých letech, a to převážně ve sprintech. Jen běžců na střední a dlouhé tratě bylo málo a běžkyně chyběly zcela.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Běh Máchalkou

Tradiční běh Máchalkou se letos konal, po vzoru loňského roku, trochu netradičně na podzim. Nečekanou novinkou byl také spadlý strom přes cestu, který tak z letošního běhu Máchalkou udělal terénní závod se vším všudy. Žádné okolnosti však závodníky neodradily, a tak se 18. září sešla na startu banda běžeckých nadšenců.

Počasí nám přálo, a i výkony byly parádní. Minipřípravku holek ovládla Maya Kottnauerová, záda jí kryla Anna Šrubařová a trojici nejlepších uzavírala Klára Jankotová. Vítězem minipřípravky se u kluků stal Šimon Dobeš, stříbro si odnesl Antonín Holík a bronz patřil Timovi Kautskému.


                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Další osobáčky byly vidět na PŘEBORU DRUŽSTEV MLADŠÍHO ŽACTVA – FINÁLE C

Na stadionu Juliska jsme 21.9.2021 zakončili soutěž Městského Přeboru družstev mladšího žactva pro letošní rok. Děvčata a chlapci bojovali ve FINÁLE C, o co nejlepší výsledky. Do Finále jsme bohužel nastoupili v počtu 12 a to opravdu nestačí na dobré umístění družstva. Skončili jsme na 4. místě, vloni 2. a v roce 2019 dokonce vítězství.

A nyní velké pochvaly za dosažené výkony a umístění jednotlivých žáků a žákyň. Všichni opravdu bojovali a výsledky byly moc pěkné.  Nejvíce bodů pro družstvo získala Anička Uchytilová – 16 b., opět byla skvělá ve vrhu koulí, kdy zvítězila /za družstva je to druhé vítězství v této disciplíně/, navíc je i rychlá a tak přidala ještě 6. místo v běhu na 60 m. Kája Pěničková byla druhou bodovanou závodnicí ...

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Sedm statečných na PŘEBORU PRAHY jednotlivců mladšího žactva

Na stadionu v Hostivaři ve dnech 15. a 16.9.2021 proběhl Přebor Prahy jednotlivců v kategorii mladšího žactva. Opět jsme zde měli své zastoupení, 5 žákyň a 2 žáky. Technický delegát vybírá ze všech pražských oddílů, je zde omezený počet startujících a záleží na výkonech dosažených v letošní sezoně a tabulkovém pořadí. 

Nejúspěšnější závodnicí byla Anička Uchytilová, která ve vrhu koulí obsadila výborné 4. místo a navíc si osobák posunula o 1 m na 9.88- skvělé. Anička je ročník 2009 a bude startovat v této disciplíně ještě příští rok.


                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

SEMIFINÁLE B DRUŽSTEV – MLADŠÍ ŽACTVO

Ve středu 8.9.2021 proběhlo na stadionu SK Jeseniova SEMIFINÁLE  B družstev mladšího žactva, kde také nastoupili naše mladé atletky a atleti v počtu 17. Opět nám někdo chyběl. Konkurence byla veliká, 10 družstev, AC Praha 1890 vybojovala opět dobré 5. místo, jako v předešlých letech a proto nás čeká znovu FINÁLE C. Finále B nám stále uniká o jedno místo.    

Tomuto semifinále předcházely dvoje červnové závody 10. a 23.6.2021. My jsme byli ve skupině B, celkem 10 družstev, 10.6. jsme obsadily 4. místo, to jsme si bohužel neudržely ze závodu 23.6., kde jsme spadli těsně na místo 5. Výkony byly dobré, ale počet závodníků malý 16 resp. 15 a startovat může 24.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Máchalka 31. ročník

Letos na jaře by uplynulo již 31 let od prvního ročníku krosového závodu Běh Máchalkou. Za tu dobu závod vystřídal svého ředitele, i když zakladatel Fanda Zouhar se vždy na realizaci podílel i nadále, občas změnil trať (vlastně už první ročník byl plánovaný jinak, ale vytrvalý déšť onoho březnového dne změnil trať), ze závodu běžeckých matadorů se stal spíše závodem orientovaným na děti a mládež a nyní zkouší najít své místo v podzimním běžeckém kalendáři (nebudeme si nic nalhávat, stojí za tím hlavně nejistý vývoj kolem pandemie nemoci Covid-19).

Tak kdo máte čas a chuť, pojďte s námi zkusit nový, tedy zářijový termín konání a postavte se 18.září na start. Všechny informace naleznete v přiložených propozicích.

propozice

                                                                                                                                             číst více...

Mistrovství ČR veteránů 2021 ve vícebojích

Další, už 6. vícebojařské Mistrovství, tentokrát dokonce mezinárodní, se v Litomyšli opět zcela povedlo. A to nejen díky počasí, organizačně pořadatelů a včetně Jany (též fotografovala) s Lubošem, a hlavně přátelskému setkání účastníků. Z oficiálních výsledků bude vidět, že nás závodilo asi 30. Zase jasně zvítězil nezničitelný Ivo Strnad (70 let), stejně jako v roce 2016 též v rekordu ČR. V ženách byla nejlepší opět Zuzana Pumprlová (60 let) a mladší novicka Jana Česáková, obě také v rekordech kategorií.

Od roku 2016 závodníků pomalu přibývá, gró je pomalu rozšiřující se téměř rodina, jen z naší AC jich ubylo. My dva s Jaromírem jsme ale zdraví a veselí naši AC reprezentovali dobře. Jaromír, i když měl poněkud nevyrovnané výkony poskočil proti loňsku až na 5. místo a já se zlepšil na bronzovou příčku.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 06/2022

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Vzkazy

vložit nový

Zouhar Frantisšek st. acp1890(at)seznam(dot)cz 21.11.2014 16:52
Souhlasím s ortodoxními členy AC. Je dost příležitostí psát o AC či jejich osobnostech a sportovcích z minulosti tak současnosti, metodických článků,atletického dění (příklad vyhlášení atleta), tréninky světových i českých atletů a td. Nevidím zrovna pro mladé členy motivací že T. Kábele souloží 3x denně. Nevím jestli mu mám závidět nebo ho litovat. Kdyby tam byli možná i ty akty co dělá, tak by se určitě návštěvnost stránek mnohonásobně zvětšila. Ale souhlasím s Pavlem. Koho tato stránka nezajimá ať ji nečte. F.Z.
Karel Kačer kacer(at)seznam(dot)cz 21.11.2014 16:29
Ahoj
Pavel Šára psarap(at)seznam(dot)cz 20.11.2014 18:57
Musím se přiznat, že mi trochu uniká podstata této diskuse. Jedná se zřejmě o 1 podkategorii v sekci dospělí, veteráni "o čem se píše", což je jedna zapadlá rubrika, která zajímá veterány, protože to jsou většinou kamarádi-atleti. Zároveň si i mladší ročníky mohou přečíst mnohdy inspirující životní příběhy. To přece není nic proti AC 1890, naopak veteráni AC Praha 1890 jsou velmi početnou skupinou na veteránských závodech. Na stránkách AC 1890 v poslední době přibylo obrovské množství výsledků, tabulek, fotek, hodnocení, reportáží ze závodů, a to především dětských kategorií. Jistě je i v této oblasti co zlepšovat a věřím, že to společnými silami s příchodem příští sezóny dokážeme:o)
<< Předchozí stránka
21-23 z 28
Následující stránka >>

 

 

 

 

 Aktualizováno: 15.06.2022

TOPlist