AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

3. kolo MPD staršího žactva

Dne 20. června se na stadionu Sparty Praha uskutečnilo poslední jarní kolo Městského přeboru družstev staršího žactva. Za letního počasí nás reprezentovali 3 žáci a 5 žákyň.

Soutěže žáků se zúčastnila osvědčená dvojka, Zdeněk Zeman a Oldřich Borovička, kterou doplnil v sezóně debutující Šimon Chromík. Zdeněk Zeman v tomto kole závodil ve své nejsilnější disciplíně, vrhu koulí. Po postupném seznamováním s kruhem dokázal ve třetím pokusu poslat kouli za 9 metrů. Za konečný výkon 9,06 m obsadil 4. místo a získal 9 bodů...

 

                                                                                                                                             číst více...

Přebory Prahy dorostu a staršího žactva

O víkendových dnech 10. a 11. června proběhly na Děkance přebory jednotlivců v kategorii dorostu a staršího žactva. Na základě výběru technického delegáta se v jednotlivých disciplínách představilo 6 atletů (3 – starší žáci, 2 – starší žákyně, 1 – dorostenec).

Jako první se pokusil ve skoku dalekém zabojovat o medaili Oldřich Borovička. Po nepříliš vydařeném prvním skoku zabral a skočil 501 cm. Bohužel tato vzdálenost nestačila na postup z kvalifikace a skončil na 14. místě. Náladu si jistě zvedl ve své druhé disciplíně...

                                                                                                                                             číst více...

Michal, Vojta a Martin na Přeboru Prahy mladšího žactva

Přebor Prahy mladšího žactva se konal 14 – 15.6.2023 na stadionu Atletika Hostivař. Každý rok na tomto Přeboru startují i naši reprezentanti. Kvalifikovat se, není vůbec jednoduché, startují zde opravdu ti nejlepší z pražských oddílů a v každé disciplíně může startovat určitý počet závodníků. Výběr provádí technický delegát na základě dosažených výkonů z předešlých závodů.

 Dle výkonů jsem letos vybrala z naší skupiny 7 atletů a atletek: Lindu Maštalířovou, Barču Jankotovou, Anetku Hladůvkovou, Páťu Nemčekovou, Vojtu Konopáska, Martina Kadlece a Míšu Gondeka.

 

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Přípravka ve 3. kole

 

Na Mazurskou jsme vyrazili ve středu 7. června 20023 v poměrně velkém počtu. Mladší přípravka měla 14 závodníků, starší ještě o jednoho více. Společně s dětmi z oddílů SK Míle, ŠAK Novoborská a AŠK Mazurská jsme se zúčastnili 3. kola závodů přípravek Severu. Na účastníky čekaly standardní disciplíny a na závěr štafeta 4x125 m. Počasí přálo, a tak se dalo očekávat, že si děti sportování užijí a padne i nějaký osobáček.

                                                                                                                                             číst více...

2. kolo MPD staršího žactva

Dne 29. května se uskutečnilo na stadionu Slavie Praha 2. kolo městského přeboru družstev staršího žactva. Účast byla opět nízká. Soutěže se zúčastnili 3 žáci a 3 žákyně.

                                                                                                                                             číst více...

1. kolo MPD staršího žactva

Dne 17. května se na stadionu Kotlářky uskutečnilo 1. kolo Městského přeboru družstev staršího žactva. Závodu se zúčastnilo 5 žákyň a 3 žáci. Bohužel část žáků se na poslední chvíli omluvila z “neodkladných důvodů”, a tím snížili šance družstva na lepší výsledek. Tímto bych chtěl apelovat na svědomí těchto závodníků, aby dbali na správnou reprezentaci klubu.

                                                                                                                                             číst více...

Družstvo mladšího žactva závodilo doma

3. kolo Městského přeboru družstev mladšího žactva se konalo u nás na domácí půdě za velmi pěkného počasí 23.5.2023. Naše účast byla opět početná, ale samozřejmě rezervy ještě jsou, hlavně v docházce chlapců na závody. Opět bylo 20 startujících, 14 žákyň a 6 žáků. Fanouškovská základna byla velmi početná, skvěla fandila a někteří také pomáhali s organizací závodů. Děkujeme.

Toto kolo se nám celkem povedlo a opět začnu štafetami, které jsou smíšené. Měli jsme 6 chlapců a proto mohly běžet 3 štafety, což bylo moc fajn. Nejrychlejší byla štafeta v podání L.Maštalířové-V. Konopáska-M.Kadlece-B Jankotové /předávky tentokrát vyšly velmi dobře/a byly první body za místo 16. – 9 b.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Na Novoborské cinkalo stříbro

Na Novoborské cinkalo stříbro

Druhé letošní Víceboje přípravek Severu se konaly v netradičním čtvrtečním termínu. Proto naše družstvo, které se sešlo na hřišti Novoborské 4. května, nebylo příliš početné. Ačkoliv však z mladší přípravky dorazilo pět dětí, několikrát jim cinklo stříbro. A ta starší v počtu deseti, ho mohla mít také, kdyby…

Všichni závodníci od nás a z dalších oddílů - pořádající SK Míle, ŠAK Novoborská a AŠK Mazurská -postupně obsadili jednotlivá sportoviště a bojovali o co nejlepší výkony a umístění.

                                                                                                                                            číst více...

                                                                                                                                             číst více...

Patricie Nemčeková druhá na MPD mladšího žactva

Ve středu 10.5.2023 se na stadionu SK Jeseniova konalo 2. kolo Městského přeboru družstev mladšího žactva – skupiny A. Naše reprezentace nastoupila v počtu 20, 15 děvčat a 5 chlapců /může nastoupit 24/. S účastí velká spokojenost, i když bychom potřebovali, aby žáků nastupovalo více, ale máme jich pouze 8 a to je pro tuto soutěž málo.

V tomto kole již probíhaly dvojboje. Každý žák a žákyně startuje v jednom dvojboji, který v dalším kole závodů musí změnit. Dvojboje: 60 m – výška, 60 m př. + dálka, kriket + 800 m a koule + 150 m. Body se přidělují do 24.místa v každé disciplíně, ale vždy mohou bodovat pouze 2 žákyně a 2 žáci za oddíl. Dále se běží smíšená štafeta na 4 x 60 m /2 chlapci a 2 děvčata/. A štafetou začnu naše vystoupení.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

130. ročník závodu Praha-Brandýs

22. 4. se konaly běžecké a chodecké závody Praha-Brandýs, které jsme již po několikáté uskutečnili v městské části Praha-Satalice. Tyto závody jsou oddílovou tradicí již 130 let, přestože se jejich průběh s plynutím času mění a inovuje. Letošním ročník byl II. kolem extraligy I. a II. ligy mužů a žen na 10 a 5 km. Kromě toho jsme přivítali běžce všech věkových kategorií, muži si zaběhli 12 km, ženy běžely trať o polovinu kratší, tedy 6 km. Odpoledne se na start postavili nejmladší závodníci.

                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 12/2023

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Vzkazy

vložit nový

Jana Zemanová zeman(dot)jana(at)volny(dot)cz 22.11.2014 21:38
Ahoj,
ráda čtu pozitivní ohlasy na novou podobu webu AC. :-) Jak Lenka správně napsala, rubrika „o čem se píše“ je prostě o tom, o čem se píše na jiných webech, nic víc nic míň. Je na každém, co si z článku vezme motivujícího, pozitivního, či nemá potřebu ho číst. 30.října jsem všem psala mail o této nové rubrice, že úplně nevím, v jaké podobě by měla být a že bude záležet na vás, co byste v ní chtěli číst. Nikdo mi neodepsal, nereagoval, neposlal žádný tip na jakýkoliv článek (akorát s Pavlem jsem konzultovala novou podobu). Proto jsem ji zatím udělala takovou jaká je, protože jsem o článcích, které tam jsou, věděla, že i jiní veteráni AC si je rádi přečtou. Proto jen i články z veteránského dění. Osobně bych spíše volila i neveteránské dění, aby to nebylo tak jednostranně zaměřené. Chápu, že dráhaře můžou zajímat jiná témata než silničáře či krosaře, či třeba dokonce trenéry. Někdo bude za tuto rubriku rád a někdo si rád projde ostatní atletické weby a vybere si sám, co chce číst. Takže vím, že touto rubrikou se nemůžu zavděčit všem, ale i přesto si myslím, že na webu AC může mít své místo.
Psaní o sportovcích AC z minulosti či současnosti, metodických článků, či o tréninkách světových i českých atletů není moje parketa, toto bych nechala pro někoho, kdo je více v obraze a rozumí tomu. Ale nepochybuji, že i tyto články by si našly své čtenáře.
Petra 22.11.2014 08:21
Kačko, Jani, Pavlíku - máte můj obdiv. Stránky jsou skvělé. O to víc si cením toho, že ve vašem nabitém každodenním programu máte ještě čas zvelebovat a aktualizovat naše stránky. Jen tak dál a díky.
Lenka 21.11.2014 22:25
Ahoj, mně se podoba stránek moc líbí, jsem z nich nadšená a pravidelně na ně chodím. Moc díky Janě, Kátě a Pavlovi. Stránky jsou aktuální, moderní a přehledné! Rubrika "o čem se píše" mě nechává naprosto klidnou, je tam prostě uvedeno to, o čem se píše v mediích. Jsem ráda i za to (aspoň jsem v obraze). Lenka
P.S. spíš bych měla zapracovat a doplnit své výkony a motto. O víkendu to snad vymyslím;)
<< Předchozí stránka
18-20 z 28
Následující stránka >>

 

 

 

 

 Aktualizováno: 05.12.2023

TOPlist