AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

2. kolo MPD staršího žactva

Dne 29. května se uskutečnilo na stadionu Slavie Praha 2. kolo městského přeboru družstev staršího žactva. Účast byla opět nízká. Soutěže se zúčastnili 3 žáci a 3 žákyně.

                                                                                                                                             číst více...

1. kolo MPD staršího žactva

Dne 17. května se na stadionu Kotlářky uskutečnilo 1. kolo Městského přeboru družstev staršího žactva. Závodu se zúčastnilo 5 žákyň a 3 žáci. Bohužel část žáků se na poslední chvíli omluvila z “neodkladných důvodů”, a tím snížili šance družstva na lepší výsledek. Tímto bych chtěl apelovat na svědomí těchto závodníků, aby dbali na správnou reprezentaci klubu.

                                                                                                                                             číst více...

Družstvo mladšího žactva závodilo doma

3. kolo Městského přeboru družstev mladšího žactva se konalo u nás na domácí půdě za velmi pěkného počasí 23.5.2023. Naše účast byla opět početná, ale samozřejmě rezervy ještě jsou, hlavně v docházce chlapců na závody. Opět bylo 20 startujících, 14 žákyň a 6 žáků. Fanouškovská základna byla velmi početná, skvěla fandila a někteří také pomáhali s organizací závodů. Děkujeme.

Toto kolo se nám celkem povedlo a opět začnu štafetami, které jsou smíšené. Měli jsme 6 chlapců a proto mohly běžet 3 štafety, což bylo moc fajn. Nejrychlejší byla štafeta v podání L.Maštalířové-V. Konopáska-M.Kadlece-B Jankotové /předávky tentokrát vyšly velmi dobře/a byly první body za místo 16. – 9 b.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Na Novoborské cinkalo stříbro

Na Novoborské cinkalo stříbro

Druhé letošní Víceboje přípravek Severu se konaly v netradičním čtvrtečním termínu. Proto naše družstvo, které se sešlo na hřišti Novoborské 4. května, nebylo příliš početné. Ačkoliv však z mladší přípravky dorazilo pět dětí, několikrát jim cinklo stříbro. A ta starší v počtu deseti, ho mohla mít také, kdyby…

Všichni závodníci od nás a z dalších oddílů - pořádající SK Míle, ŠAK Novoborská a AŠK Mazurská -postupně obsadili jednotlivá sportoviště a bojovali o co nejlepší výkony a umístění.

                                                                                                                                            číst více...

                                                                                                                                             číst více...

Patricie Nemčeková druhá na MPD mladšího žactva

Ve středu 10.5.2023 se na stadionu SK Jeseniova konalo 2. kolo Městského přeboru družstev mladšího žactva – skupiny A. Naše reprezentace nastoupila v počtu 20, 15 děvčat a 5 chlapců /může nastoupit 24/. S účastí velká spokojenost, i když bychom potřebovali, aby žáků nastupovalo více, ale máme jich pouze 8 a to je pro tuto soutěž málo.

V tomto kole již probíhaly dvojboje. Každý žák a žákyně startuje v jednom dvojboji, který v dalším kole závodů musí změnit. Dvojboje: 60 m – výška, 60 m př. + dálka, kriket + 800 m a koule + 150 m. Body se přidělují do 24.místa v každé disciplíně, ale vždy mohou bodovat pouze 2 žákyně a 2 žáci za oddíl. Dále se běží smíšená štafeta na 4 x 60 m /2 chlapci a 2 děvčata/. A štafetou začnu naše vystoupení.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

130. ročník závodu Praha-Brandýs

22. 4. se konaly běžecké a chodecké závody Praha-Brandýs, které jsme již po několikáté uskutečnili v městské části Praha-Satalice. Tyto závody jsou oddílovou tradicí již 130 let, přestože se jejich průběh s plynutím času mění a inovuje. Letošním ročník byl II. kolem extraligy I. a II. ligy mužů a žen na 10 a 5 km. Kromě toho jsme přivítali běžce všech věkových kategorií, muži si zaběhli 12 km, ženy běžely trať o polovinu kratší, tedy 6 km. Odpoledne se na start postavili nejmladší závodníci.

                                                                                                                                             číst více...

Akce přípravky během dubna

V dubnu se přípravka opravdu nenudila a já bych vás za pomocí tohoto článku chtěla seznámit o tom, co v dubnu přípravka dělala.

Ve středu 19.4. proběhl již druhý společný trénink dětí z přípravky a jejich rodičů v rámci akce Atletika pro rodinu. Počasí nám tentokrát přálo, a i díky němu a úspěchu prvního společného tréninku, si přišlo zatrénovat bezmála 18 rodičovsko-dětských dvojic.

                                                                                                                                             číst více...

I.kolo Přeboru Prahy družstev mladšího žactva – přespolní běh na Vítkově

Za deštivého počasí 17.4.2023 bylo odstartováno I. kolo Přeboru Prahy družstev mladšího žactva, skupiny A, kde jsme účastníky. Začíná se přespolním během, naši mladí atleti a atletky zavítali k památníku Vítkov a čekala na ně trať dlouhá cca 1400 m. Sešlo se nás 15. Všichni zaslouží velkou pochvalu za bojovnost, s kterou se pustili do soupeřů i nelehké tratě. V závodě byly použity čipy, pro některé to byla nová závodní zkušenost.

Kategorie děvčat byla velmi početná, 111 startujících, proto byla rozdělena do dvou běhů.  Body se přidělují do 48. místa, od 48 bodů po bod 1, a za družstvo do tohoto místa může bodovat pouze 6 závodníků a závodnic. Konkurence byla veliká, a i když jsme měli v závodě 9 děvčat, do bodování se vešly pouze 3. 

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Soustředění Tatry 2023
 

SOUSTŘEDĚNÍ V TATRÁCH

12.3-19. 3. se parta těch z nás, kdo měli čas a chuť si zasportovat a zažít něco nového, zúčastnila soustředění ve Vysokých Tatrách...

                                                                                                                                             číst více...

Běh Máchalkou 2023
 

Za velmi pěkného počasí jsme se v neděli 26.3. sešli v lesoparku Máchalka na tradičním závodě. Letos se konal již 33. ročník...

                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 09/2023

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Vzkazy

vložit nový

Pavel psarap(at)seznam(dot)cz 9.12.2014 06:33
Pěkný den, ve věku 4 let to určitě není a ani nemůže být o "atletice", ale rozvíjení všestraných pohybových dovedností ve skupině podobně starých dětí. Přijímáme děti až od cca 5 let a je pravda, že kategorie nejmenších dětí nám doslova "praská ve švech". Teď přes zimu chodí děti do tělocvičny, od cca dubna začínají na našem stadiónu venku. Za sebe bych spíš doporučil ještě rok počkat, ale třeba se domluvíte s našemi trenérkami těch nejmenších (kontakty v sekci přípravka) na dřívějším začátku. Pavel Šára
Vojta Vojta(dot)navratil(at)centrum(dot)cz 9.12.2014 01:51
Dobrý den, máme 4leteho syna a protože moc rad běhá, myslíme si, ze by atletika mohla byt pro nej ta správná volba. Můžete mi, prosím, napsat, zda-li je u vás možné přihlásit takto starého chlapce a připadne další informace o trénincích takto malých děti? Děkuji. Vojta Navratil
Katka Zouh. zouhka(at)gmail(dot)com 30.11.2014 22:48
ahoj všem, tak i já sem něco připíšu. Jednak zde v "děkovačkách" byla zmíněna i Káťa, no jestli jsem to já, tak mně neděkujte, tyhle super stránky jsou dílem Jany a Pavla. Naopak já jsem teď brzda a ještě jim nějaké příspěvky dlužím. Ale proč píšu - v aktualitách je již zmíněna akce páteční Mikuláš na AC, ale je to oficiálnější text. Tak píšu ještě sem - kdo máte čas a chuť přijďte, myslíme, že to bude fajn akce. Kdo bude mít chuť,pomůže se soutěžemi. Kdo bude stíhat dorazit dřív, pomůže s výzdobou (např. pekla), také bude fajn, když pořídíme spoustu fotek -takže, kdo má čím, ať fotí. A myslím, že na nás dýchne vánoční atmosféra. jo a budou buřty a pokud seženu, tak i prskavky.
<< Předchozí stránka
15-17 z 28
Následující stránka >>

 

 

 

 

 Aktualizováno: 29.09.2023

TOPlist