AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Šumperský Šikula

Další pěkné veteránské závody jsme si užili v Šumperku a úspěšně jsme tam reprezentovali naši AC PRAHA 1890 opět i s Kamilem. Tradičního již 22. ročníku víceboje se zúčastnilo 25 veteránů a veteránek. Opět jsme si mohli zvolit a přihlásit se na 3 - 4 disciplíny ze sedmi. A po obodování třech lepších disciplín se stanoví konečné pořadí.
Bylo to brzy po Mistrovství v desetiboji a tak jsem i kvůli pochroumanému kolenu od sebe neočekával žádné mimořádné výkony, což se potvrdilo. Zato odpočatý Kamil se zviditelnil hlavně nejvyšší zdařenou výškou a nejdelším skokem do dálky ze všech startujících ! Oba jsme byli celkem úspěšní, dostali jsme se i díky věkovým koeficientům do TOP TEN pořadí (viz výsledky).

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Mezinárodní mistrovství ČR veteránů 2022 ve vícebojích

Letošní 7. vícebojařské Mistrovství opět velmi úspěšně uspořádali atleti Litomyšle i s pomocí perfektní kanceláře rodiny Vonášků. Z dalších členů naší AC PRAHA 1890 jsme na dráze reprezentovali bohužel jen dva.  Setkání závodících účastníků a pořadatelů bylo opět velmi přátelské.
Závodilo 25 mužú a 5 žen. Proti minulému ročníku opět přibyli další borci a také vzhledem k mému zdravotnímu stavu jsem tentokrát o medaili vůbec neuvažoval. A i když se Jaromír zlepšil v šesti disciplínách, v pořadí početnější kategorie nad 60 let klesl o 2 místa, stejně jako já - avšak s horšími body. Také letos mne mladší Jaromír porazil v osmi disciplínách, ale po přepočtech jen v pěti z desíti stejně jako já jeho.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Libeňská skokanská veteraniáda

Účast byla na prázdniny slušná, celkem se sešlo 25 atletů, převážně skokanů, kteří se utkali v hlavní disciplíně - skokanském trojboji. V tom nejlépe skákali Petr Ronovský, Emil Fuhrmann a Jana Česáková. Za zmínku stojí také vynikající výkon Petra Čecha na výšce, jehož výkon 134 cm po přepočtu pokořil hranici 1000 bodů.

Kromě skokanských disciplín proběhl závod ve vrhu koulí, kde zvítězil velmi pěkným výkonem 11,79 m Bedřich Řechka.

Děkujeme všem závodníkům za usilovné závodění v duchu fair play, dále oddílu AC Praha za poskytnutí stadiónu a všem rozhodčím, pořadatelům a fotografům za pomoc

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Pražská veteraniáda 23.7.2022

Také na Pražskou veteraniádu se vždy těší každý atletický veterán. Jenže letos musel organizátor Pepa Vonášek vzít zavděk méně vhodným ale volným termínem uprostřed léta až po Mistrovství. A tak účast atletů byla menší než v minulých letech. Bohužel také místo loňských jedenácti atletů AC PRAHA 1890 a letos přihlášených pěti jsme startovali a byli jsme v našich krásných dresech vidět nakonec jen dva.

Tento již 42. ročník však byl opět pěkný, ocenění jako vždy bohaté a setkání známých atletů bylo tradičně přátelské. Snad se nás příště sejde zase více. Mnoho fotografií je zveřejněno a výsledky jsou již též hotové.


                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Mladší žactvo skončilo ve skupině D na 3. místě

Poslední 4. kolo Přeboru Prahy družstev mladšího žactva skupiny D, se konalo za velmi teplého a slunečného počasí 23.června 2022 na Slavii. Naše účast byla velmi malá, pouze 5 děvčat a 7 chlapců, /školy v přírodě, výlety, kroužky/a tak jsem se obávala, že o toto výborné místo, které jsme si vybojovali ve 2. kole, přijdeme. Zásluhou velké bojovnosti děvčat a chlapců se tak nestalo a my se můžeme radovat. Na podzim nás čeká semifinále, které bude velmi důležité z hlediska zařazení do finálových skupin.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Účast našich závodníků na MČR

V tomto druhém příspěvku, mám milou povinnost, seznámit členy oddílu, s výbornou reprezentaci

Našich závodníků i na úrovni soutěží organizovaném  Českým atletickým svazem. Než se podíváme na jejich výkony na MČR jednotlivců blíže, zmíním se nejdříve o vynikající prezentaci našeho lubu AC PRAHA 1890. Letošní rok naše dvě závodnice závodí v první národní lize.

Vladimíra Holečková na středních tratí a Veronika Smolíková v chůzi vypomáhají plzeňskému klubu, Sokol Petřín. Obě děvčata patří k oporám a tahounům družstva. Plzeňský klub, ve kterém jsem se sportovně v roce 1972 narodil,...

                                                                                                                                             číst více...

Hodnocení Přeboru Prahy 2022

Po několika měsíční odmlce, zapříčiněnou písemnými přestřelkami mezi mnou a PASem, jsem se rozhodl vás seznámit se závodní činností našich oddílových reprezentantů. Přiznám se, že mě k tomu donutili samotní závodníci svými výbornými výkony a zaslouží si alespoň zmínku a poděkování na našich stránkách. Vím, že už dávno se komunikuje a vyjadřuje ke sportovní činnosti klubu na jiných komunikačních cestách, přesto považuji za nutné seznámit s úspěch i členy oddílu na oficiálních stránkách AC. Hodnocení mladších kategorií a veteránů přenechám těm, kteří se v těchto vodách více orientují, ale taktéž zaměřím se i na akce významnější pro klub.

                                                                                                                                             číst více...

Olda Borovička bronzový na Přeboru Prahy mladšího žactva

Ve dnech 14. a 15.6.2022 proběhl na stadionu Atletika Hostivař Přebor Prahy mladšího žactva, který se týkal ročníků 2009 a 2010. Základna mladšího žactva v Praze je velmi veliká a proto na tento Přebor vybírá technický delegát podle aktuálních výkonů, 40 nejlepších závodníků a závodnic v bězích na 60 m a 60 m př., v ostatních běžeckých disciplínách 36. Ve skokanských 28 a ve vrhu koulí a hodu míčkem 20. Od nás byla vybrána 2 děvčata a 5 chlapců – dobrá účast, která mohla být ještě větší, ale Anička Znojilová pro nemoc nemohla startovat a Eliška Černochová byla na škole v přírodě, obě výborné běžkyně – škoda.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Prvenství Elišky a Oldy ve 3. kole MPD mladšího žactva

3. kolo MPD mladšího žactva se konalo 8.6.2022 na stadionu USK na Strahově, za velmi příznivého počasí. Tentokrát jsme neměli tak ideální sestavu, jako v předcházejícím kole na našem hřišti.  Chlapců bylo 12, více jich ani postavit nemůžeme dle soutěžního řádu, ale hlavně děvčat bylo pouze 8 a to je v této soutěži velmi znát. Jejich skupina skončila bohužel na 9. místě /z 10 družstev/, žáci ti opět vybojovali krásné 2. místo a po sečtení obou skupin, zůstáváme stále na výborném 3. místě. A tak spokojenost s umístěním je veliká, příští týden nás čeká poslední 4. kolo, tak snad to zdárně dobojujeme.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Mistrovství ČR Masters 2022

Týden po úspěšném a náročném mezinárodním běžeckém desetiboji Kamila v Německu - 3. místo, se 5.6. atleti AC PRAHA 1890 velmi úspěšně zúčastnili Mistovství ČR 2022 v Rumburku.

Při tomto přátelském setkání tzv. atletických veteránů v pěkném prostředí a krásném počasí panovala fair play pohodová soutěžní atmosféra. AC výborně reprezentovali bohužel jen muži, naše ženy zastoupila fandící Markéta. Kromě běhů, které naši AC už několik let nereprezentuje nikdo, bylo všude vidět naše krásné repredresy.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 03/2023

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Vzkazy

vložit nový

Petr Toušků 16.12.2014 22:53
Pěkný večer přeju, přidávám odkaz na jakžtakž video z oslavy narozenin Vlastíka H. Ať se ti ve zdraví daří chlapáku :) Zvuk u hudby dost uberte, nějak to nevyšlo: https://www.youtube.com/watch?v=0nKJmYYwTHk&feature=youtu.be
Pavel psarap(at)seznam(dot)cz 9.12.2014 06:33
Pěkný den, ve věku 4 let to určitě není a ani nemůže být o "atletice", ale rozvíjení všestraných pohybových dovedností ve skupině podobně starých dětí. Přijímáme děti až od cca 5 let a je pravda, že kategorie nejmenších dětí nám doslova "praská ve švech". Teď přes zimu chodí děti do tělocvičny, od cca dubna začínají na našem stadiónu venku. Za sebe bych spíš doporučil ještě rok počkat, ale třeba se domluvíte s našemi trenérkami těch nejmenších (kontakty v sekci přípravka) na dřívějším začátku. Pavel Šára
Vojta Vojta(dot)navratil(at)centrum(dot)cz 9.12.2014 01:51
Dobrý den, máme 4leteho syna a protože moc rad běhá, myslíme si, ze by atletika mohla byt pro nej ta správná volba. Můžete mi, prosím, napsat, zda-li je u vás možné přihlásit takto starého chlapce a připadne další informace o trénincích takto malých děti? Děkuji. Vojta Navratil
<< Předchozí stránka
14-16 z 28
Následující stránka >>

 

 

 

 

 Aktualizováno: 23.03.2023

TOPlist