AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Mistrovství ČR Masters 2022

Týden po úspěšném a náročném mezinárodním běžeckém desetiboji Kamila v Německu - 3. místo, se 5.6. atleti AC PRAHA 1890 velmi úspěšně zúčastnili Mistovství ČR 2022 v Rumburku.

Při tomto přátelském setkání tzv. atletických veteránů v pěkném prostředí a krásném počasí panovala fair play pohodová soutěžní atmosféra. AC výborně reprezentovali bohužel jen muži, naše ženy zastoupila fandící Markéta. Kromě běhů, které naši AC už několik let nereprezentuje nikdo, bylo všude vidět naše krásné repredresy.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Přípravka podruhé a u nás

Ve středu 18. května 2022 naše hřiště zaplnila téměř stovka dětí přípravky. Jak jejich barevné dresy napověděly, opět se jednalo o závodníky ze „severu“ – z našeho oddílu, z SK Míle, AŠK Mazurské a ŠAK Novoborské. Čekal je běh na 50 metrů, skok do dálky s měřením z místa odrazu, hod kriketovým míčkem a závěrečná štafeta 4 x 250 metrů.

Čtyři skupinky rozdělené dle kategorií na mladší holky a mladší kluky (ročník 2013 a mladší) a starší holky a starší kluky (ročník 2011 a 2012) doplnila ještě osmičlenná skupinka dětí, které se již do tohoto rozpětí nevešly, startující mimo soutěž. Děti ve skupinkách postupně přecházely od jedné disciplíny k další. Závěr závodů patřil štafetám.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

MLADŠÍ ŽACTVO ZAZÁŘILO VE II. KOLE MPD

II. kolo MPD /Městského Přeboru družstev/ se konalo 17.5.2022 na našem hřišti a jsem velmi ráda, že vystoupení mladšího žactva AC Prahy 1890 dopadlo právě tady, na výbornou. Vše nám přálo. Začalo to velmi dobrým počasím, účast téměř na 100 procent – 12 chlapců a 10 děvčat, startovat může 24 žáků a žákyň, sportovní naladění a nadšení od naší mladé reprezentace a také náš FAN KLUB byl početný. Toto vše vedlo k vynikajícímu 2. místu v tomto kole, chlapci obsadili 2. místo, děvčata místo 6, pouhých 2,5 bodu od pátého místa. Po sečtení bodů je to stříbrná pozice a navíc jsme se v celkové tabulce po dvou závodech posunuli z 5. místa na vynikající 3. místo.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Přípravka poprvé naostro

 V podstatě dva roky naše tréninky brzdila covidová omezení. Zaznamenali jsme i částečný odliv dětí, resp. příliv nových zájemců nebyl tak početný jako předminulé roky. To vše poznamenalo i naši současnou výkonnost. Ale hlavně, že už můžeme běhat, skákat, házet...

Naši nejmladší atleti měli letos poprvé možnost si zazávodit. Na Burešce se konaly závody přípravek „Severu“, kterých se zúčastnily kromě našeho oddílu sportovní kluby SK Míle (pořadatel), AŠK Mazurská a ŠAK Novoborská. Celkem 112 kluků a holek zde mělo možnost zkusit si „naostro“ disciplíny: běh na 60 m, skok do dálky, hod medicinbalem a štafetový běh 4 x 167 m.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Libeňská veteraniáda

V tradičním dubnovém termínu jsme zahájili venkovní atletickou sezónu 2022. Přes nepříznivou předpověď nám počasí nakonec přálo, takže atletičtí veteráni mohli s vervou sobě vlastní závodit a dosahovat výborných výkonů. Zejména výkony mužů sprinterů si zaslouží velký respekt – první čtyři se dostali po přepočtu na 50m pod 6 sekund, což je opravdu mimořádné. Medaile za nejlepší výkony Libeňské veteraniády si tedy vybojovali Bohumil Hovorka, Petr Ronovský a Antonín Kábele, všichni za 50m. Vynikající výkony jsme viděli i v dalších disciplínách, např. na 500m jsme mohli vidět nový český rekord v podání Denisy Severové. Velmi kvalitní výkony jsme ale mohli vidět i v ostatních disciplínách.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Jarní soustředění

Tréninková skupina staršího žactva absolvovala ve dnech 14.4 až 17.4. jarní soustředění před nadcházející sezónou. Pojali jsme jej jako příměstské na našem stadionu.

Pro účastníky soustředění byl připraven pestrý program, zahrnující široké spektrum atletických disciplín a podpůrných cvičení. Dopoledne bylo po rozcvičení včetně běžecké abecedy a následného rozcvičení na překážkách věnováno nejprve běžeckým tréninkům podle tvořící se specializace závodníků. Potom následovala gymnastická cvičení na výškařském doskočišti, závodníky velmi oblíbená a na konec cvičení pro posílení vnitřních svalových partií, tzv. CORE. Po obědě a odpočinku začala kolem 14:30 druhá tréninková fáze. Ta byla věnována nácviku technických disciplín a vystřídala se v ní výška, dálka, tyč, oštěp, disk a koule. Různé formy posilování a výklus uzavřely odpolední fázi.

                                                                                                                                             číst více...

1. kolo MPD mladšího žactva

 6. dubna se za krásného počasí uskutečnil Přespolní běh MPD mladšího žactva skupiny D v oboře Hvězda. I my jsme zde měli své zástupce a po dlouhé době jsme se také radovali z hojné účasti našeho oddílu v tomto závodě.

Výkony byly naprosto parádní. Mladší žákyně bohužel dorazily v nižším počtu než mladší žáci, a tak obsadily poslední příčku v celkovém pořadí. Navzdory tomu však bylo vidět, že se naše běžkyně mezi soupeři rozhodně neztratí. Z Aničky Znojilové vyrůstá výborná běžkyně, doběhla na úžasném 4. místě v celkovém pořadí, za což jí patří obrovská gratulace. Druhou závodnicí, která obsadila bodovanou pozici, byla Barča Jankotová. Díky Barče jsme získaly jeden bod ze 48. místa, které bylo jako poslední ještě bodované.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Foto Poděbrady

V sobotu 2.dubna proběhl v Poděbradech 90.ročník chodeckého závodu Praha - Brandýs. I zde svou nesmazatelnou stopu při zrodu závodu zanechala AC Praha 1890.

OBRAZEM: Od pedestriánů po světovou elitu. Chodecký jubilant z Poděbrad

 

                                                                                                                                             číst více...

AC PRAHA 1890 opět na chodeckých Poděbradech

Na Lázeňské kolonádě proběhl jubilejní 90. Ročník mezinárodního chodeckého mítinku Poděbrady Walking. Je to velký svátek chůze. Každý rok se tu schází evropská a světová chodecká elita, závodníci a závodnice, kteří mají za sebou starty na Olympijských hrách či Mistrovství světa a Evropy.

Závod byl zároveň Mistrovstvím republiky v chůzi na 20 km pro ženy a muže, juniorky a junioři bojovali o domácí tituly na trati 10 km. Nebudu psát, kdo zvítězil a jaké byly časy to vše je ve výsledkové listině, jen se chci zmínit, že i když mítink probíhal za velmi chladného počasí těmto sportovcům to vůbec nevadilo, naopak. Nejen, že si vytvořili velmi hodnotná osobní maxima, také splnily ostré limity na Mistrovství světa a Evropy.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Halové přebory Prahy

V průběhu února se konaly halové přebory Prahy v atletice žáků, dorostenců i dospělých. Naše skupina přispěla k dobré reprezentaci oddílu. Velmi dobře se na přeboru žáků uvedl Filip Forejt, který dosáhl nečekaného, leč velmi pěkného úspěchu, když v nabité soutěži běhu na 150 m nejprve postoupil skvělým zlepšením osobního rekordu (18,94) do finále A, kde posléze získal krásné 5. místo. Současně obsadil i 12 místo ve vrhu koulí, kde se mu příliš nedařilo a určitě má na víc. Elegantní překážkový běh vynesl Lukáše Michetschlagera ke krásnému osobnímu rekordu (10,57), zlepšení skoro o 1.5 vteřiny), k tomu Lukáš přidal i OR na 150 m (20,57).  Na svůj první větší závod na 800 m nastoupil Kuba Malina. Kuba rozhodně nezklamal pojetím závodu a ukázal, že je příslibem do budoucna.

                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 09/2022

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Vzkazy

vložit nový

Pavel 5.5.2015 04:33
Ahoj Zuzko,vedoucím je Fanda Zouhar st.,ale přihlášky udělám já.
Zuzka G. 2.5.2015 20:55
Ahoj,
prosím, kdo je pro letošní rok vedoucím družstva žen?
Díky
Zuzka G.
Petr Toušek 17.12.2014 09:27
Ještě taková malá pozvánka na přátelské zaběhání se- procházku, jež organizuji 21.12.v Bzové u Berouna na podporu utrápených zvířat, videjko má jen 2:30, děkuji za případné šíření mezi známé, může to být fajn den jj:
https://www.youtube.com/watch?v=VM2_s91xxrE
<< Předchozí stránka
11-13 z 28
Následující stránka >>

 

 

 

 

 Aktualizováno: 11.09.2022

TOPlist