AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Vážení členové a příznivci AC PRAHY

o víkendu se konaly dvě  významné atletické akce. Mistrovství  Evropy a mistrovství ČR dorostu a juniorů. Na první akci jsme sice zatím neměli zastoupení, ale na druhém ano. Ze čtyř přihlášených se na MČR dostala Viktorie Olšovská v běhu na 3000 m. Ostatní, co se nenominovali, i když při svém startu, by rozhodně žádnou ostudu neudělali. Ale jejich loňské časy, je neopravňovaly k účasti. 

Viki Olšovská obsadila  výborné 5. místo časem  11:10,08 . 

                                                                                                                                             číst více...

Uzavření stadionu

Vážení členové oddílu,

epidemiologická situace v České republice je vážná. Z tohoto důvodu jsem rozhodla od 1. března 2021 o uzavření stadionu našeho oddílu.

Není to za dobu epidemie poprvé, kdy jsem tak musela rozhodnout. Toto nařízení však bylo v minulosti porušováno a nedodržováno. Prosím všechny, aby si uvědomili, že situace je vážná.  A stadionu je uzavřen pro všechny  - platí nejen pro sportovce, ale i trenéry, činovníky apod. Možné jsou pouze tyto dvě výjimky:
František Zouhar st. – správce stadionu

                                                                                                                                             číst více...

PF 2021

Vážení členové oddílu, přátelé sportu,

letošní přání do nového roku by se mělo psát snadno. Hlavně ZDRAVÍ. Všem, všude a po celý rok. V uplynulém roce jsme si uvědomili, že být zdravý není tak samozřejmé, museli jsme se v mnohém omezit, zkusit věci řešit jinak, něco oželet, s někým se nevidět…. Zároveň jsme ale mohli pocítit, jak se dá pomoci málem, užili si více času s rodinou, byli pyšní na to, že jsme TO (ať už to bylo cokoliv) dokázali. Děkuji trenérům, kteří se vzniklé situaci přizpůsobili, rodičům malých atletů za porozumění a vám všem za toleranci.
Do roku 2021 vám tedy všem přeji nejen ono zmiňované zdraví, ale hodně chvil strávených s rodinou, přáteli, hodně okamžiků, kdy na sebe budete moci být pyšní a také hodně chvil strávených sportem.

                                                                                                                                             číst více...

AC PRAHA 1890 a její sportovní činnost v roce 2020

Vážení sportovci, trenéři, činovníci, rodiče a příznivci našeho oddílu. Tak jako i v minulých letech,tak i v roce 2020 se naši závodníci účastnili mnoha atletických závodů a i mnoha sportovních klání v jiných sportech, kde dosáhli vynikajících úspěchů. Já se chci věnovat naší atletice a zaměřím se na přebornické a mistrovské soutěže. Hodnocení družstev přenechám vedoucí jednotlivých skupin. Taktéž nemám zmapovanou, početnou a, pro oddíl už po mnoho let sportovně významnou, skupinu veteránů. Tyto sportovní nadšence nemůže zhodnotit nikdo jiný, než osoba, která má nejlepší přehled a tou je sportovec,organizátor veteránských závodů a statistik Petr Ronovský.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Oslava 130 let

Dne 31. srpna 2020 uplynulo 130 let ode dne, kdy došlo k založení našeho oddílu.

Toto číslo je pro mnohé z nás nepředstavitelná doba, je to 1560 měsíců, nebo také více než 569 400 dní plných sportu, radosti z pohybu, ale také nervů, slz, potu a úsilí. Je to čas strávený mezi dalšími podobnými nadšenci a s láskou, které říkáme atletika.

A je to dobrý důvod společně takto významné jubileum oslavit.

Nejprve jsme se sešli s některými rodiči a dětmi v pátek 2. října už v 16:30 při projektu Pohybová gramotnost s Českým atletickým svazem. O co v tomto projektu jde? Sportovat jako rodina, v tomto případě v rodinném týmu rodič - dítě.  

                                                                                                                                             číst více...

Libeňská běžecká veteraniáda 4.10.2020 tentokrát v Edenu

Již 17. Libeňské veteránské setkání jsme bohužel nemohli uskutečnit v našem areálu AC a proto jsme byli rádi za azyl od atletů Slávie. Měli jsme štěstí na krásné (viz fotky), i když větrné podzimní počasí. Jen naše pěkné dresy nebylo vidět tolik jako na Pražské veteraniádě před dvěma týdny, protože tentokrát naši AC reprezentovali bohužel jen 3 veteráni (díky Jardo a Luboši). Jedinou naši ženou byla Jana u počítače, kde se Zbyňkem výborně zvládli zpracování závodů. Celkem dorazilo a soutěžilo 20 sprinterů a běžců z celé republiky i jeden z Kréty. Do výsledků jsme vložili 50 změřených časů trochu negativně ovlivněných větrem. Vše podstatné je z přiložených výsledků a z fotografií zřejmé. Přepočty jsou podle věkových koeficientů a body ze sprinterského trojboje podle tabulek.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

ZUZKA, FILIP A LUKÁŠ NA PŘEBORU PRAHY MLADŠÍHO ŽACTVA – 2.DEN

30.9.2020 se konal 2. den Přeboru Prahy mladšího žactva a opět, zde byly vidět bílá tílka s červenou šerpou AC PRAHA 1890.

Čerstvá Přebornice Prahy, vítězka běhu na 60 m Zuzka Wolfová startovala ve své oblíbené disciplíně 60 m překážek. Patřila opět mezi favoritky na titul a medaile, patří jí tabulkové 3. místo v Praze /9.84/. Nejdříve proběhly rozběhy, kde Zuzka vyhrála svůj rozběh časem 9.99 a kvalifikovala se do FINÁLE A. Ve finále nechyběly její největší soupeřky a jen malé zaváhaní na startu jí připravilo o další medaili, doběhla na skvělém 4. místě časem 9.98 s. Talentovaná Zuzka Wolfová na tomto Přeboru předvedla vynikající výkony a od října přechází k trenérovi Fandovi Zouharovi, který ji povede k dalším metám.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

ZLATÁ ZUZKA WOLFOVÁ NA PŘEBORU PRAHY MLADŠÍHO ŽACTVA

Na stadionu Atletika Hostivař probíhá v těchto dnech 29. a 30.9.2020 Přebor Prahy mladšího žactva. Naše skupina mladšího žactva zásluhou Zuzky Wolfové přidává do sbírky další Přebornický titul v letošní sezoně, která je pro náš oddíl velmi úspěšná.

Zuzka vstupovala do tohoto Přeboru s nejrychlejším časem v Praze v běhu na 60 m a v přímém souboji porazila své největší rivalky. Nejdříve nastoupila do l. rozběhu, který vyhrála časem 8.21 a ze všech rozběhů měla nejrychlejší čas. A pak už jsme netrpělivě čekali na VELKÉ FINÁLE a vyšlo to parádně. Zuzka hned od startu se ujala vedení a až do cíle to byl její závod, vylepšila si čas na 8.13, kousek od osobáku 8.09.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Bylo nás deset Masters

Na tradiční Pražské veteraniádě opět zviditelnily další úspěchy našich tzv. veteránů nejen krásné dresy naší AC PRAHA 1890, ale hlavně naše výkony. Na úvodní fotce není vynikající Josef Neček (92 let), který byl v obležení gratulantů a Jaromír Buksa, který se trochu zranil a také ani dva naši právě pracující pořadatelé Jana a Luboš.

Kromě nich a mnoha veteránů z celé ČR za pěkného počasí závodili a na fotce jsou Milan, Kamil, Vláďa, Emil, Jarda, Luděk a já.  Z 10-ti absolvovaných disciplín jsme získali 12 medailí, 13 nejlepších výkonů podle věkových kategorií a dosáhli jsme 17-ti nejlepších letošních osobních výkonů a navíc dva nové rekordy ČR !

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

VÍTĚZSTVÍ, OSOBÁČKY A RADOST VE FINÁLE C DRUŽSTEV MLADŠÍHO ŽACTVA

Na našem stadionu se 23.9.2020 odehrálo FINÁLE C družstev mladšího žactva. Nastoupilo 23 atletů a atletek, u mě velká spokojenost s účastí, počasí nám velmi přálo, atmosféra byla výborná, fanoušků hodně a padaly velmi pěkné výkony.

Náš tým skončil na velmi dobrém 2. místě za silným soupeřem ŠSK Újezd nad Lesy. Do tabulky bodů přispělo 10 chlapců a 9 děvčat.

Nejúspěšnější závodnicí byla opět Zuzka Wolfová, která získala plný počet bodů 22, vyhrála, jak 60 m překážek ve vynikajícím čase 9.84 – v Praze jí patří průběžné 3. místo, tak 60 m a v této disciplíně je nejlepší v Praze časem 8.09, opět nové velmi hodnotné osobáky. Další prvenství získala Klárka Vlasáková ve vrhu koulí, ...
                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 09/2021

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Výsledky a foto ze závodů

• přípravka, žactvo, dorost

 

25.5.2021  Kontrolní oddílové závody

11.4.2021  Mistrovství ČR v přespolním běhu dorostu a žactva, Tábor

21.9.2020  Závody přípravky, Pekařka

 dospělí, veteráni, družstva

7.8.2021 Libeňská skokanská veteraniáda, Pekařka

3.7.2021 Mistrovství ČR veteránů, Šumperk

22.6.2021 2. kolo MPD mužů a žen, Podvinný mlýn

Články • napsali o nás 

 

přípravka, žactvo, dorost   4.11.2017  První atletíci vyrazili do Evropy!

• dospělí, veteráni • 22.6.2017 
V Libni jsme otevřeli novou tartanovou dráhu

 

Vzkazy

vložit nový

Pavel 5.5.2015 04:33
Ahoj Zuzko,vedoucím je Fanda Zouhar st.,ale přihlášky udělám já.
Zuzka G. 2.5.2015 20:55
Ahoj,
prosím, kdo je pro letošní rok vedoucím družstva žen?
Díky
Zuzka G.
Petr Toušek 17.12.2014 09:27
Ještě taková malá pozvánka na přátelské zaběhání se- procházku, jež organizuji 21.12.v Bzové u Berouna na podporu utrápených zvířat, videjko má jen 2:30, děkuji za případné šíření mezi známé, může to být fajn den jj:
https://www.youtube.com/watch?v=VM2_s91xxrE
<< Předchozí stránka
11-13 z 28
Následující stránka >>

 

 

 

 

 Aktualizováno: 10.09.2021 

TOPlist