AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Přípravce se na AC dařilo

Krásné počasí? Hřiště plné barev a dětí? Snaha o nejlepší výkony? Fandící obecenstvo? Aktivní pořadatelé, rozhodčí i jejich pomocníci? Sladká odměna? Tak to všechno bylo k vidění v pondělí 21. května 2018 na našem hřišti.

Oddíl AC Praha 1890 zde pořádal závody přípravky a zúčastnili se jich i členové atletických oddílů ŠAK Novoborská a AŠK Mazurská. Hřiště zaplnilo 103 závodníků ve věku od šesti do jedenácti let v dresech barvy šedé, žluté a bílé a ti se postupně ve skupinkách přelévali z jedné části plochy do druhé.

 

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

1. kolo MPD 2018

Letošní ročník Městského přeboru atletických družstev doznal oproti posledním rokům drobných změn. Skladba jednotlivých disciplín byla změněna zřejmě vzhledem ke stadiónům, na kterých budou jednotlivá kola probíhat. Zmizel tak hod kladivem, štafeta 4x200 m a 200 m př. Skok o tyči a trojskok proběhne pouze v 1 kole a zároveň se již nebude běhat závod na 1000 m. Současně se vzhledem k nabité termínovce jednotlivá kola uskuteční pouze na stadionu AC Sparty na Podvinném mlýně (1. a 4. kolo) a na Kotlářce (2. a 3. kolo).

 

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Mladší žactvo závodilo doma

2. kolo kvalifikace přeboru Prahy družstev  mladšího žactva se odehrávalo u nás na stadiónku AC PRAHA 1890  ve čtvrtek 17.5.2018. Po přespolním běhu na nás čekaly atletické dvojboje.  Na domácí půdě se nás sešlo 17/může nastoupit až 24/. Chlapci v počtu 10 si vedli opravdu výborně, podle předběžných výsledků, ale bez započítání štafet, obsadili neuvěřitelné 1. místo – velká gratulace.

Děvčat bylo pouze 7, a to se pak špatně nasazují jednotlivé dvojboje. V každé disciplíně  totiž bodují vždy 2 nejlepší závodníci nebo závodnice z oddílu a to až do 24. místa. I když se děvčata opět moc snažila a bojovala o co nejlepší výkony a umístění, je z toho pouze 6. místo. 

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

AC PRAHA 1890 ZAZÁŘILA

Díky renovaci našeho stadionu byla AC Praha pověřena uspořádat II. Kolo MPD mladšího žactva. Datum konání byl stanoven na 17. května a tak začala příprava na zdárné uspořádání této sportovní akce. Nebylo to jednoduché neboť i v atletice jde pokrok kupředu a proto bylo potřeba zhotovit rozvody pro el. časomíru, zázemí pro kameru a vylepšit podmínky pro závodníky, v případě nepřízně počasí atd. Když k tomu připočteme doplnit náčiní a nářadí, tak bylo co dělat. Všechno se včas podařilo a odměnou je nám chvála. Už druhý den jsem vyslechl slova chvály od mnoha trenérů či funkcionářů PASu za vynikající naši práci.

 

                                                                                                                                             číst více...

Medaile z PŘEBORU PRAHY

V pátek 11.5. 2018 se na stadionu Sokola Královské Vinohrady uskutečnil Přebor Prahy mládeže a dospělých v hodu kladivem.

AC Prahu 1890  reprezentovala trojice dorostenek sbírajících zkušenosti ( Petra Vlasáková, Kristýna Durchanová a Květa Křížová) a juniorka Marie Hochmanová, která vybojovala stříbrnou medaili.

O víkendu 12.5. – 13.5. 2018 se konal Přebor Prahy mužů a žen. Z dospělých se na start postavila Vladimíra Holečková a zaběhla si osobní rekordy na tratích 100 a 200 m . Prapor oddílu nad hlavou tak drželi naši mladí.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Karlínské zážitky

Spřátelený atletický kroužek při ZŠ Lyčkovo náměstí na Praze 8 nás pozval 24. dubna 2018 na sportovní klání. Trochu jsme se obávali, jaký bude zájem, protože se jednalo o úterý a děti zpravidla mají různé další aktivity. Odezva nás překvapila. Z našeho oddílu se přihlásilo 31 dětí, do Karlína jich nakonec dorazilo 24. Přišli i závodníci z atletického kroužku ze Šutky. Některé děti se již tohoto Trojutkání v minulých letech zúčastnily, pro jiné to byla premiéra. Disciplíny byly standardní – běh na 60 m a 250 m (nejstarší na 300 m), skok do dálky a hod kriketovým míčkem.

Naši závodníci si mohli změřit své síly s dalšími kamarády a vedli si skvěle. 

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Veteráni zahájili atletickou sezónu na nové dráze pořadatele AC PRAHA 1890 dne 21. dubna 2018

Již po deváté za sebou jsme se s atletickými veteránkami a veterány sešli v příjemném areálu Na Pekařce.

Také letošní veteránské zahajovačky se uskutečnily v již téměř tradičním termínu v sobotu 21. dubna odpoledne.

Nejprve nás příjemně překvapil velký počet přihlášených (60 veteránů + 7 potomků). Poté v sobotu také krásné, až letní počasí a nakonec ještě 21 dalších příchozích, včetně 4 jejich dětí a vnoučat.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Zahajovací závody mladšího žactva na dráze

V sobotu 21.4.2018 jsme na AC zahájili jarní závodní sezónu. Konaly se zde závody pro veterány a já jsem na tento den pozvala  naše žákyně a žáky, aby si vyzkoušeli pár disciplín a zjistili, jak jsou na tom s formou. Účast nebyla velká, ale ti co dorazili, tak byli velmi spokojeni s dosaženými výkony.  

Postavili se na start v běhu na 50 m, skákali do dálky, dále si zaběhli 150 m a také vyzkoušeli štafetu na 4 x 60 m. U štafet byly velmi špatné předávky, musíme se na ně při tréninku více zaměřit.

 

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Bodové vyhodnocení přespolního běhu – MPD mladšího žactva

V předcházejícím článku jsme slíbila, že budu informovat o celkovém bodovém umístění našeho družstva mladšího žactva v přespolním běhu.

Nejdříve začnu u chlapců, vedli si opravdu výborně a jejich 3. místo v tabulce je vynikající i když je to teprve začátek soutěže a vše se může v průběhu dalších kol měnit. Bylo také moc dobře, že do soutěže jich běželo 8 i když boduje pouze 6 závodníků.

Děvčata běžela pouze v počtu 5 závodnic /chyběla nám zde ještě aspoň 1 do bodování/. A i proto je z toho právě 7.místo, ale i tak  je chválím, protože opravdu velmi bojovala o co nejlepší umístění.

                                                                                                                                             číst více...

Vynikající 2. místo Kryštofa Uchytila v přespolním běhu

Výborný vstup do závodu MPD (Městský přebor družstev) mladšího žactva se vydařil našim mladým atletům a atletkám. 11.4.2018  v Centrálním parku Prahy 13 se konal přespolní běh, který otevřel I. kolo této soutěže a naší skupiny C. Je zde 9 družstev.  

Přespolní běh měl vždy z naší strany velmi malou účast, uběhnout cca 1400 m dá opravdu zabrat.  Letošní mladší žactvo mě, ale velmi překvapilo, jak účastí tak i velmi dobrými výsledky. O pořadí družstev v přespolním běhu rozhoduje umístění na 1. až 48. místě v každé kategorii. Za umístění na 1. místě (48 bodů) za 48. místo (1 bod). Za každé družstvo boduje maximálně šest nejlepších závodníků/závodnic.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 

 Počasí

 kalendář 06/2018

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
přípravka, žactvo, dorost dospělí, veteráni

Výsledky a foto ze závodů

• přípravka, žactvo, dorost

 

13.6.2018  Závody přípravek, Mazurská

5.-6.6.2018  Přebor  Prahy ml. žactva, Podvinný mlýn

30.5.2018  3. kolo MPD mladšího žactva, Vokovice

 dospělí, veteráni, družstva

16.6.2018  Pražská veteraniáda, Eden

10.6.2018  Praha-Brandýs

28.5.2018  2. kolo MPD mužů a žen, Kotlářka

 

Články • napsali o nás 

 

přípravka, žactvo, dorost   4.11.2017  První atletíci vyrazili do Evropy!

• dospělí, veteráni • 22.6.2017 
V Libni jsme otevřeli novou tartanovou dráhu

 

Vzkazy

vložit nový

Pavel 5.5.2015 04:33
Ahoj Zuzko,vedoucím je Fanda Zouhar st.,ale přihlášky udělám já.
Zuzka G. 2.5.2015 20:55
Ahoj,
prosím, kdo je pro letošní rok vedoucím družstva žen?
Díky
Zuzka G.
Petr Toušek 17.12.2014 09:27
Ještě taková malá pozvánka na přátelské zaběhání se- procházku, jež organizuji 21.12.v Bzové u Berouna na podporu utrápených zvířat, videjko má jen 2:30, děkuji za případné šíření mezi známé, může to být fajn den jj:
https://www.youtube.com/watch?v=VM2_s91xxrE
<< Předchozí stránka
11-13 z 28
Následující stránka >>

 

 
 
 

 

 

 Aktualizováno: 17.06.2018  

TOPlist