AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Sedm statečných na PŘEBORU PRAHY jednotlivců mladšího žactva

Na stadionu v Hostivaři ve dnech 15. a 16.9.2021 proběhl Přebor Prahy jednotlivců v kategorii mladšího žactva. Opět jsme zde měli své zastoupení, 5 žákyň a 2 žáky. Technický delegát vybírá ze všech pražských oddílů, je zde omezený počet startujících a záleží na výkonech dosažených v letošní sezoně a tabulkovém pořadí. 

Nejúspěšnější závodnicí byla Anička Uchytilová, která ve vrhu koulí obsadila výborné 4. místo a navíc si osobák posunula o 1 m na 9.88- skvělé. Anička je ročník 2009 a bude startovat v této disciplíně ještě příští rok.


                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

SEMIFINÁLE B DRUŽSTEV – MLADŠÍ ŽACTVO

Ve středu 8.9.2021 proběhlo na stadionu SK Jeseniova SEMIFINÁLE  B družstev mladšího žactva, kde také nastoupili naše mladé atletky a atleti v počtu 17. Opět nám někdo chyběl. Konkurence byla veliká, 10 družstev, AC Praha 1890 vybojovala opět dobré 5. místo, jako v předešlých letech a proto nás čeká znovu FINÁLE C. Finále B nám stále uniká o jedno místo.    

Tomuto semifinále předcházely dvoje červnové závody 10. a 23.6.2021. My jsme byli ve skupině B, celkem 10 družstev, 10.6. jsme obsadily 4. místo, to jsme si bohužel neudržely ze závodu 23.6., kde jsme spadli těsně na místo 5. Výkony byly dobré, ale počet závodníků malý 16 resp. 15 a startovat může 24.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Máchalka 31. ročník

Letos na jaře by uplynulo již 31 let od prvního ročníku krosového závodu Běh Máchalkou. Za tu dobu závod vystřídal svého ředitele, i když zakladatel Fanda Zouhar se vždy na realizaci podílel i nadále, občas změnil trať (vlastně už první ročník byl plánovaný jinak, ale vytrvalý déšť onoho březnového dne změnil trať), ze závodu běžeckých matadorů se stal spíše závodem orientovaným na děti a mládež a nyní zkouší najít své místo v podzimním běžeckém kalendáři (nebudeme si nic nalhávat, stojí za tím hlavně nejistý vývoj kolem pandemie nemoci Covid-19).

Tak kdo máte čas a chuť, pojďte s námi zkusit nový, tedy zářijový termín konání a postavte se 18.září na start. Všechny informace naleznete v přiložených propozicích.

propozice

                                                                                                                                             číst více...

Mistrovství ČR veteránů 2021 ve vícebojích

Další, už 6. vícebojařské Mistrovství, tentokrát dokonce mezinárodní, se v Litomyšli opět zcela povedlo. A to nejen díky počasí, organizačně pořadatelů a včetně Jany (též fotografovala) s Lubošem, a hlavně přátelskému setkání účastníků. Z oficiálních výsledků bude vidět, že nás závodilo asi 30. Zase jasně zvítězil nezničitelný Ivo Strnad (70 let), stejně jako v roce 2016 též v rekordu ČR. V ženách byla nejlepší opět Zuzana Pumprlová (60 let) a mladší novicka Jana Česáková, obě také v rekordech kategorií.

Od roku 2016 závodníků pomalu přibývá, gró je pomalu rozšiřující se téměř rodina, jen z naší AC jich ubylo. My dva s Jaromírem jsme ale zdraví a veselí naši AC reprezentovali dobře. Jaromír, i když měl poněkud nevyrovnané výkony poskočil proti loňsku až na 5. místo a já se zlepšil na bronzovou příčku.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Soustředění 2021 aneb Kocourkov

I v letošním roce jsme v létě vyrazili na týden plný sportu, dřiny, zábavy a legrace…. obecně známý jako soustředění. Naše výprava čítala již 94 účastníků, což způsobilo problém s ubytovací kapacitou. Již zhruba od května jsem věděla že se do plánovaného Garnatauru nevejdeme a podařilo se zajistit chatky v kempu U Korfbalisty (to mi spadl kámen ze srdce). V den příjezdu, vlastně v okamžiku příjezdu všech dětí do Garnatauru, jsem zjistila, že došlo k chybě v komunikaci a „není srub jako srub“, výsledkem byla improvizace a naše namačkání, částečný přesun…. Zasvěcený vědí a já všem děkuji za pochopení. Výsledek ale byl, že všech 94 lidí mělo kam hlavu složit, kde jíst, kde se mýt, kde sportovat…..

                                                                                                                                             číst více...

Přebory Prahy 2021

Vážení sportovci a příznivci  Atletického Clubu Praha 1890

Po mnoha informacích o výborné reprezentaci našich veteránů, dovolím si vás informovat o atletických úspěších těch mladších členů oddílu.

Již druhý rok naše sportování omezují různá omezení, způsobená covidovou pandemií. Ať jsou opatření oprávněná a nebo jenom účelová, s tím nic nenaděláme. Přesto se našim sportovně nadřízeným orgánům podařilo uspořádat, ne zrovna ve vhodných termínech, přebornické soutěže.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

ŠIKULA

Vloni jsem byl s Kamilem na veteránských závodech "Šumperský Šikula". A protože se nám moc líbily, vypravil jsem se tam i tentokrát. Za opět krásného atletického počasí to bylo po všech stránkách výborné setkání kamarádských atletických "veteránů" nejen na dráze.

Šikula se hodnotí součtem bodů ze třech disciplín ze zvolených třech až čtyřech. Jako vloni jsem zvolil 60m, 60m přek., výšku a dálku. Kouli, oštěp a běh na 1 km jsem nechal jiným. Výkony jsem měl podobné loňským, ale rychlostně jsem na tom nebyl nejlépe. Po minulém dálkařském neúspěchu z AC jsem vsadil na zajišťovák, ten vyšel, ale další pokusy byly opět bohužel s přešlapy.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

5. Libeňská skokanská veteraniáda

7. srpna 2021 se na stadiónu AC Praha 1890 uskutečnila za ideálního počasí již pátá skokanská veteraniáda. Kromě vložených závodů na 60m a v kouli byl hlavní disciplínou skokanský trojboj. Závodníci měli možnost startovat ve čtyřech skokanských disciplínách (dálka, výška, trojskok, tyč), přičemž do trojboje se jim počítaly tři nejlepší dosažené výsledky.

Celkem se zúčastnilo 22 závodníků, z toho 14 jich absolvovalo celý trojboj. Medaile v trojboji si vybojovali Zuzana Pumprlová (2357 b.), Marek Volf (2165 b.) a Petr Ronovský (1939 b.), jejichž vynikající výkony jim vytvořily znatelný odstup od zbytku startovního pole.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Medaile z Mistrovství Masters

Čtyřčlenná parta tzv. veteránů AC PRAHA 1890 byla na krásných závodech Mistrovství ČR opět úspěšná.

Za ideálního atletického počasí, s příjemnými masters, na nádherném stadionu a za bezvadného pořadatelství (jako vždy v Šumperku) si všichni užili skvělou atmosféru.

Mezi asi 200 závodníky se naši borci neztratili, dosahovali výborných výkonů a umístění. A tak opět zviditelnili naši AC. Škoda jen, že chyběly naše ženy a několik zdravotně strádajících mužů.

Přikládám přehled úspěchů, výsledky a výběr fotografií z mnoha odkazů.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Je, je, je nás jedenáct, ...

Letošní krásná Pražská veteraniáda byla ve znamení vedra, výborných výkonů a největší klubové účasti veteránů také tentokrát z AC PRAHA 1890. Kromě mnoha závodníků z celé ČR a sedmi závodících mužů i v našich krásných desech z AC, rozhodcovali také Alena Zouharová s Petrem Mrázem a pořádali Jana Zemanová s Lubošem Vonáškem.

Oba sprinty vyhrál a na stupních vítězů byl nejvíce oslavovaný nejstarší závodník Josef Neček. Svými výkony i umístěními byli také úspěšní masters Vláďa Doboš, Emil Fuhrmann, Jarda Chaluš, Vláďa Srb, Luděk Urban i moje maličkost. Z 18-ti startů v 9-ti disciplínách jsme získali 7 medailových umístění, 7 nejlepších výkonů podle věkových kategorií a dosáhli jsme 10-ti nejlepších letošních osobních výkonů. Oficiální výsledky vydá pořadatel již brzy, naše nejlepší výkony budou na AC vyvěšené na nástěnce.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 11/2021

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Výsledky a foto ze závodů

• přípravka, žactvo, dorost

 

25.5.2021  Kontrolní oddílové závody

11.4.2021  Mistrovství ČR v přespolním běhu dorostu a žactva, Tábor

21.9.2020  Závody přípravky, Pekařka

 dospělí, veteráni, družstva

7.8.2021 Libeňská skokanská veteraniáda, Pekařka

3.7.2021 Mistrovství ČR veteránů, Šumperk

22.6.2021 2. kolo MPD mužů a žen, Podvinný mlýn

Články • napsali o nás 

 

přípravka, žactvo, dorost   4.11.2017  První atletíci vyrazili do Evropy!

• dospělí, veteráni • 22.6.2017 
V Libni jsme otevřeli novou tartanovou dráhu

 

Vzkazy

vložit nový

Pavel 5.5.2015 04:33
Ahoj Zuzko,vedoucím je Fanda Zouhar st.,ale přihlášky udělám já.
Zuzka G. 2.5.2015 20:55
Ahoj,
prosím, kdo je pro letošní rok vedoucím družstva žen?
Díky
Zuzka G.
Petr Toušek 17.12.2014 09:27
Ještě taková malá pozvánka na přátelské zaběhání se- procházku, jež organizuji 21.12.v Bzové u Berouna na podporu utrápených zvířat, videjko má jen 2:30, děkuji za případné šíření mezi známé, může to být fajn den jj:
https://www.youtube.com/watch?v=VM2_s91xxrE
<< Předchozí stránka
11-13 z 28
Následující stránka >>

 

 

 

 

 Aktualizováno: 30.11.2021 

TOPlist