AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Veteráni AC PRAHA 1890 se po halové sezóně těší na jaro

Konečně !   Jaro venku i na atletické dráze je už tady a trénink může být opět veselejší.
Jaká však byla halová sezóna bez možnosti tréninku v hale ?
Protože nejlepším tréninkem jsou závody, "trénovali" jsme tedy závoděním, což několik našich veteránů ani tentokrát nevzdalo a neztratili se. Dobře lze hodnotit několik borců, kteří velmi dobře reprezentovali naši AC PRAHA 1890 také účastí na Mistrovství ČR veteránů i na Mistrovství Rakouska a Slovenska. Děkujeme za moc dobré i zlepšené výkony. Krásné dresy a znaky AC bylo vidět na závodech a několikrát i na stupních vítězů.

                                                                                                                                             číst více...

Katalog oddílových dresů

Nový katalog oddílových dresů je k dispozici.

                                                                                                                                             číst více...

PF 2023

                                                                                                                                             číst více...

Sportovní úspěchy v druhé polovině roku

Druhá polovina roku bývá pro AC, co se týká sportovních úspěchů, skromnější. Letos to tak není.

AC Praha1890 byla vidět a připsala si na svůj sportovní účet několik dílčích úspěchů.

25.9. se konaly legendární Běchovice. V mistrovských kategoriích jsme měli jedno zastoupení. V silničním běhu juniorů AC reprezentoval Ondřej Kohl. Obsadil krásné 11. místo časem 37:03.

 

                                                                                                                                             číst více...

Domácí i světové chodecké hvězdy na AC Praha 1890

V sobotu 22.října se na našem stadionu uskuteční velká sportovní akce 9. ročník Pražské chodecké hodinovky. A i když se letošní závodní sezóna blíží ke konci, závod slibuje zajímavou podívanou. Na startu se očekává téměř 70 závodníků z Česka, Slovenska, Německa, Polska, Ukrajiny či Švýcarska a pokud si pročítáme startovní listinu, můžeme v ní najít taková jména jako Lyudmila Olyanovska (reprezentantka Ukrajiny) – bronzová medailistka z Mistrovství světa, české reprezentanty Terezu Ďurdiakovou, Jaroslava Morávka či Martina Nedvídka, chodeckou legendu Janu Zárubovou či chodecké naděje jako je Matěj Piták. Ani reprezentanti našeho oddílu nebudou chybět a na trati tak můžeme podpořit Veroniku Smolíkovou, Aničku a Majdu Kautských a také v chodecké premiéře Terezu Spurnou. A doufáme, že tento seznam ještě není konečný.

                                                                                                                                             číst více...

Zamyšlení nejen nad Běžeckým a chodeckým závodem ,,Praha Brandýs“

 Letošní závod ,,Praha – Brandýs“, který se uskutečnil 1. 10. 2022, byl velkým zklamáním.

Než si začnu sypat hlavu popelem, dovolím si poděkování. Poděkování si zaslouží všichni závodníci a to jak z jiných klubů, tak hlavně AC. Taktéž po mnoho let stálá organizační skupina a rozhodčí.

Teď k samotnému závodu. Organizačně dobré, ale účast ostuda. Věnujeme hodně úsilí k organizaci, ale strašně málo k propagaci. Nejsmutnější je pak neúčast vlastních členů  AC Praha 1890. Vždyť v přihlášce člena klubu máme stanoveno, že člen oddílu je povinen podporovat klub sportovně, na akcích pořádané oddílem. Ale to není jenom tento závod.

                                                                                                                                             číst více...

Atletická sezóna veteránů AC PRAHA 1890 na dráze končí

Letošní poslední setkání na dráze bylo tento víkend na stadionu Kotlářka. V sobotu 15.10. na Mistrovství ČR v klasickém pětiboji veteránů od 60-ti let výše (dálka, oštěp, 200m, disk, 1500m) jsme obsadili 2. a 4. místo. Škoda, že se z naší AC zúčastnili jen 3 zkušení borci. V chladu a v dešti nás zahřálo přátelské setkání i soutěžní rivalita. A v neděli 16.10. ve vícebojích dvojic při pěkném počasí nezávodila žádná dvojice z AC, startoval jsem jen mimo soutěž.

24. setkání zkušených atletů na našem Libeňském areálu 8.10. bylo opět přátelské. Díky Kamile, za tu možnost setkat se a s kamarády - "soupeři" se proběhnout. Celkový počet všech startujících byl téměř jako vloni : 25.

 

                                                                                                                                             číst více...

Rozlučka přípravky

V pondělí 3. října 2022 se na našem hřišti celá skupina starší přípravky rozloučila s dětmi ročníku 2010 a 2011, které přecházejí do vyšší kategorie. Během slavnostního přípitku jsme jim popřáli mnoho úspěchů a elánu při dalším aktivním sportování a zdokonalování se v atletických disciplínách. Od středy 5. října již tyto děti, ověnčené plaketou "Absolvent atletické přípravky", trénují s mladším žactvem a k nám do starší přípravky přestoupily z mladší kategorie holky a kluci ročníku 2013.

                                                                                                                                             číst více...

Mladší žák Olda Borovička reprezentoval Prahu

V den státního svátku 28.9.2022 se v Jičíně konalo MEZIKRAJOVÉ UTKÁNÍ DRUŽSTEV MLADŠÍHO ŽACTVA. Z našeho oddílu, za své výborné výkony, byl vybrán OLDA BOROVIČKA.

Na každou disciplínu pro toto utkání startovali tři nejlepší žáci a žákyně z Prahy. Olda Prahu reprezentoval v dálce, umístil se na krásném 4. místě a navíc opět další zlepšení v této disciplíně. Jeho osobák má hodnotu 5.07 – vynikající výkon. Bodovalo se od 1. do 8. místa, za 1. místo – 9 bodů, 2. místo 7 b., za dálku získal Olda pro Prahu 5 b. Také běžel ve štafetě Prahy na 4 x 60 m, ale tato štafeta si body nepřipsala.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Přípravka na Mazurské

V pondělí 26. září 2022 se na atletickém hřišti v Bohnicích sešli závodníci přípravek „severu“, aby zde v tomto roce naposledy změřili své síly. Kromě našeho oddílu se jich zúčastnily sportovní kluby AŠK Mazurská (pořadatel), SK Míle a ŠAK Novoborská. Děti si ve čtyřech skupinkách podle kategorií (mladší a starší přípravka, kluci a holky) postupně vyzkoušely tři disciplíny. Mladší čekal běh na 80 m, starší na 150 m, dále absolvovali skok daleký a hod kriketovým míčkem. Závěr večera patřil štafetám na 4 x 125 m.

Brebentění, pochvalné výkřiky, někdy trochu obava z toho, jak to zvládnou, rady, radost nad povedeným pokusem nebo i maličko smutku, když to úplně nevyšlo, jásání nad osobním rekordem, povzbuzování všech okolo – to vše se neslo nad atletickým oválem. A dohlíželo na to podzimní sluníčko.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 06/2023

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Vzkazy

vložit nový

Pavel 5.5.2015 04:33
Ahoj Zuzko,vedoucím je Fanda Zouhar st.,ale přihlášky udělám já.
Zuzka G. 2.5.2015 20:55
Ahoj,
prosím, kdo je pro letošní rok vedoucím družstva žen?
Díky
Zuzka G.
Petr Toušek 17.12.2014 09:27
Ještě taková malá pozvánka na přátelské zaběhání se- procházku, jež organizuji 21.12.v Bzové u Berouna na podporu utrápených zvířat, videjko má jen 2:30, děkuji za případné šíření mezi známé, může to být fajn den jj:
https://www.youtube.com/watch?v=VM2_s91xxrE
<< Předchozí stránka
11-13 z 28
Následující stránka >>

 

 

 

 

 Aktualizováno: 05.06.2023

TOPlist