AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Do obory na přespolní běh a za medvědím česnekem

Družstvo mladšího žactva má za sebou I. kolo pražské soutěže. Naši mladí atleti a atletky nastoupili 5.4.2017 k přespolnímu běhu v oboře Hvězda. Tohoto běhu se zúčastnili 3 děvčata  a 4 chlapci. Neměli jsem sice 100% účast, za družstvo mohlo startovat 6 žákyň a 6 žáků, ale ti co se postavili na startovní čáru a vydali se na trasu cca 1650 m dlouhou, moc chválím a gratuluji k dosaženému umístění.

V každé kategorii se přidělovaly body do 48.místa. Zde startovali i závodníci, kteří běželi mimo tuto soutěž, uvádím umístění dle bodování.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Přebor Prahy v hale – mladší žactvo

Ve shrnutí halové sezóny našich závodníků, které velmi zdárně popsal talentovaný Adam Havlas, mi chyběla zmínka o Přeboru Prahy ml. žactva.

Velmi ráda to napravím, neboť 19.2.2017 se v hale ve  Stromovce konal Přebor Prahy ml. žactva. I zde jsme měli své zastoupení.

V běhu na 1000 m nastoupil v dresu AC Ondra Kohl, obsadil celkové 14. místo /24 start./, ale z ročníků 2005 měl 3. nejlepší čas 3:34,77 /startují r. 2004-2005/. Velmi dobrý výkon a s Fandou Zouharem /úspěšný  trenér běžců/ jsme se shodli, že pokud Ondra u běhů zůstane, ještě nás všechny bude příjemně překvapovat.

                                                                                                                                             číst více...

AC Praha 1890 pokládka tartanu

 
                                                                                                                                             číst více...

Ohlédnutí za halovou sezónou 2017

S pověřením předsedy a jako hrdý člen klubu AC Praha 1890, bych si dovolil s jistou prodlevou zhodnotit halovou závodní sezónu 2017 z pohledu závodníka dorostenecké kategorie. Bylo by určitě dobré zmínit, že celé přípravné období (podzim 2016) se dá označit za anabázi. Klubem otřásalo mnoho změn, zejména však rekonstrukce atletické dráhy na vysněný tartan (jenž již konečně v době psaní reportu tuhne), stavební práce více či méně znemožnily trénink na stadiónu a tak si svěřenci Fandy Zouhara s dalšími reprezentanty klubu hledali alternativu. Další již méně očekávanou změnou bylo rozhodnutí závodníků a dlouholetých členů klubu Kuby Krofty a Honzy Janovského k přestupu do PSK Olympu Praha respektive tréninkové skupiny Dany Sečkářové.

                                                                                                                                             číst více...

Nejlepší sportovci městské části Prahy 8

Poprvé v historii vybrala naše městská část své nejlepší sportovce i sportovní legendu. V anketě Sportovec Prahy 8 za rok 2016 jste měli možnost prostřednictvím webových stránek městské části, hlasovat v devíti kategoriích od 1.2. do 28.2.2017. My jsme měli své zástupce v 5. kategoriích.

Slavnostní vyhlášení proběhlo 16. března 2017 v KD Krakov za přítomnosti místostarosty Matěje Fichtnera a radní pro sport Jany Solomonové. Patronem ankety byl výborný fotbalový reprezentant Vladimír Šmicer, který nejlepším sportovcům a sportovní legendě, předával ocenění v podobě sošky bohyně vítězství Niké. 

                                                                                                                                             číst více...

Rekonstrukce areálu AC Praha 1890 v cílové rovince!

Rekonstrukce areálu nejstaršího atletického klubu AC Praha 1890 spojená s výměnou povrchu se blíží ke konci. V nejbližších dnes by měl být položen nový umělý povrch a poté by mělo následovat lajnování. Spolu s nezbytnými úpravy v okolí atletické dráhy by pak měl být celý areál připraven ke slavnostnímu otevření a k plnění své hlavní funkce - umožnění tréninku a závodění všem věkovým kategoriím.

Celková rekonstrukce je finančně velice náročná a i přes poskytnutí hlavní finanční částky Magistrátem Hl. města Prahy a další významné finanční podpory z městské části Praha 8 je nutné použít poměrně významnou část financí z vlastních zdrojů.

                                                                                                                                             číst více...

Tartan na AC - pomoc!

Vážení členové oddílu, přátelé a příznivci našeho klubu,

rekonstrukce sportovního areálu nejstaršího atletického klubu "Na Pekařce" se blíží pomalu ke konci a v nejbližších dnech, pokud počasí dovolí, můžeme očekávat položení poslední vrstvy povrchu na současný asfalt - "tartanu".

Aby byl areál provozuschopný a daly se na něm mj. pořád závody, bude nutné udělat ještě mnoho práce v okolí atletické dráhy.

                                                                                                                                             číst více...

Mikulášské sportování s nadílkou

I letos jsme pro naše sportující holky a kluky připravili podvečer plný zábavných soutěží zakončený mikulášskou nadílkou. Akce se konala v pátek 2. prosince 2016 ve velké tělocvičně gymnázia Litoměřická. Na děti čekalo množství netradičních disciplín: andělský skok, mikulášská trefa, pekelný hod, barvení vloček, čertovská stezka či padající hvězdy. A teprve poté, co děti všechny disciplíny zvládly, začaly pokukovat ke dveřím, jestli už nejdou...

Přišli všichni - Mikuláš, čert i anděl. A protože zlobivých dětí máme zřejmě málo, tak čert byl jen jeden, ale andělé rovnou dva!
                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Závod na 1890 m a brigáda!

V sobotu 10. prosince 2016 se koná každoroční běh na 1890 m na stadionu AC Praha 1890. Letos poprvé a zároveň naposledy na asfaltu (tedy pokud klimatické podmínky dovolí, jinak na zhutněném štěrku).

Start běžeckého závodu (oficiálně plánováno jako výklus, ale kdo ví...) bude v 15 hod. Od rána od cca 9 h jsou všichni členové i příznivci klubu zváni na brigádu, která bude obnášet zejména práce na okolí právě rekonstruované atletické dráhy. Po setmění možno posedět v prostorách klubu.

                                                                                                                                             číst více...

Rekonstrukce atletické dráhy v další fázi!

Rekonstrukce atletické dráhy nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 se dostala do další fáze. Zemní práce a odstranění stařičkého škvárového materiálu vystřídala stavba obrubníků a odvodňovacích systémů. Dále následovalo navezení a zhutnění štěrkového materiálu. Atletická dráha tak bude v blízké době připravena pro položení asfaltové vrstvy, na kterou se pak položí finální umělý povrch. Uvidíme, co nám ještě letos klimatické podmínky dovolí.

Nicméně i tak stále probíhají mnohé práce v okolí dráhy. Vlastními silami byl postaven jako pokračování zdi domek na atletické nářadí...

                                                                                                                                             číst více...

 _____________________________________________________________________________________________

 

 

  
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
359 750,- Kč

 Počasí

 kalendář 05/2017

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
přípravka, žactvo, dorost dospělí, veteráni

Pořádáme


 

 

 

Výsledky a foto ze závodů

• přípravka, žactvo, dorost

 

22.5.2017  Závody přípravky, Pekařka

19-20.5.2017  Přebor Prahy dorostu, Strahov

18.5.2017  2.kolo MPD mladšího žactva - dvojboj, Kotlářka

 dospělí, veteráni, družstva

25.-28.5.2017  Mezinárodní běžecký desetiboj, Hengelo, Nizozemsko

19.-20.5.2017  Přebor Prahy juniorů a juniorek, Strahov

16.5.2017  1.kolo MPD, Juliska

 

Články • napsali o nás 

 

přípravka, žactvo, dorost   1.11.2014  Klub na listopad: AC Praha 1890

• dospělí, veteráni • 2.5.2016  
Olympijský magazín a AC PRAHA 1890

Vzkazy

vložit nový

Pavel 5.5.2015 04:33
Ahoj Zuzko,vedoucím je Fanda Zouhar st.,ale přihlášky udělám já.
Zuzka G. 2.5.2015 20:55
Ahoj,
prosím, kdo je pro letošní rok vedoucím družstva žen?
Díky
Zuzka G.
Petr Toušek 17.12.2014 09:27
Ještě taková malá pozvánka na přátelské zaběhání se- procházku, jež organizuji 21.12.v Bzové u Berouna na podporu utrápených zvířat, videjko má jen 2:30, děkuji za případné šíření mezi známé, může to být fajn den jj:
https://www.youtube.com/watch?v=VM2_s91xxrE
<< Předchozí stránka
11-13 z 28
Následující stránka >>

 

 
 
 

 

 Aktualizováno: 26.05.2017  

TOPlist