AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Kryštof Uchytil si doběhl pro medaili na Přeboru Prahy mladšího žactva

V neděli  9.6. a v pondělí 10.6.2019 v odpoledních hodinách se na stadionu A.C. Sparty konal Přebor Prahy mladšího žactva pro r. 2006 a 2007. V tyto dny padaly na Spartě nejen teplotní rekordy, ale i rekordy našich mladých závodníků a závodnic a tak bylo opravdu pořádné horko.

Na tento Přebor probíhá výběr ze všech pražských oddílů a je omezený počet startujících v jednotlivých disciplínách. Na základě velmi dobrých výkonů z předešlých závodů, byli z našeho oddílu vybráni tito mladí atleti a atletky.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

116. ročník závodu „Praha-Brandýs“ je minulostí!

9. 6. 2019 proběhl 116. ročník nejstaršího běžeckého a zároveň chodeckého závodu v Čechách, který se 2 krátkými přestávkami pořádá oddíl AC Praha 1890 již od r. 1893. Původně se chodilo i běhalo do Brandýsa z Karlína, od 90. let 20. stol. postupně z Proseka a nakonec ze Kbel. Stejně tak i místo cíle v Brandýse, tak i délka tratí se často měnila, vždy však dosahovala mezi 15 až cca 21 km. V r. 2016 došlo ke změně a ze závodu „od někud někam“ se stal závod se startem i cílem v jednom místě, konkrétně v obci Zeleneč, kde pořadatel závodu získal díky vstřícnosti místních odpovídající zázemí v areálu fotbalového klubu.

 

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Členská schůze a volba členů výboru

Vážení členové oddílu,

dne 19. června proběhne od 19 hodin členská schůze. Jejím hlavním plánovaným bodem je volba členů výboru pro další volební období. Prosíme, dostavte se v co nejhojnějším počtu, budoucnost našeho oddílu je i ve vašich rukách.

Kdo je oprávněný volit?
                                                                                                                                             číst více...

Další úspěchy tzv. veteránů AC PRAHA 1890

Po dubnových veteránských zahajovačkách na našem AC se již další veteránské závody rozebíhají naplno. Někteří z nás jsme si 1. června na Pražské veteraniádě na Slávii v Edenu vyzkoušeli výkonnost ještě před veteránským Mistrovstvím republiky 15.6. ve Svitavách. Bylo to jako každoročně velmi pěkné setkání, kde byly vidět dresy AC PRAHA 1890 jako opět nejúspěšnějšího klubu. A to v naší velké partě 8 závodníků, 2 spolupořadatelů a 1 rozhodčí ještě kvůli současným také úspěšným zahraničním závodům chybělo několik našich borců.

Naše osmičlenná parta závodníků získala 3 zlaté, 1 bronzovou a 1 bramborovou a k tomu mnoho dalších výborných umístění a zlepšených osobních výkonů.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

116. ročník závodu Eleven půlmaraton Praha-Brandýs – organizační pokyny

Vážení sportovní přátelé,

pozítří v neděli 9. 6. 2019 bude v 10 h odstartován 116. ročník současně běžeckého i chodeckého závodu „Praha-Brandýs“, již 4. rokem pod názvem Eleven půlmaraton Praha-Brandýs, v novém prostředí se startem v Zelenči a na tratích certifikovaných ČAS. V sousedství areálu fotbalového stadionu SK Zeleneč budou uspořádány závody dětí. Stejně jako loni se mohou diváci těšit na naše nejlepší chodecké závodníky v závodě na 10 km (start v 10.15 h), který je součástí národních ligových soutěží atletických družstev (okruhový závod na 8 kol na cyklostezce mezi Zelenčem a vysílačem směrem k Horním Počernicím). 

                                                                                                                                             číst více...

Na AC zazářily atletické hvězdičky – Domča, Táňa a Kryštof

Mladší žactvo  má za sebou další,  již III. kolo závodu Městského Přeboru družstev, které se konalo u nás na AC a jsem moc ráda, že se nám doma velmi dařilo. Družstvo skončilo v tomto kole na velmi dobrém 4. místě, bohužel 7 bodů za místem 3., škoda, bylo nás pouze 15 /může startovat 24/. Většina těch, kteří nestartovali, byli omluveni /škola v přírodě, nemoc, jiná aktivita/. V tabulce po třech závodech jsme poskočili na 4. místo a ve IV. kole je stále o co bojovat. 

Nejúspěšnější závodnicí byla Domča Barratt, která výborným výkonem a novým osobákem vyhrála výšku – 137 cm, v současnosti jí patří 6. místo v Praze.

 

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Dětský den

Ve středu 29. května  se náš malý stadion změnil v obrovský a nekonečný Vesmír a z našich nejmladších atletů se stali kosmonauti.  Po té, co si sestavili raketu, vydali se na oběžnou dráhu okolo planety, museli zvládnout slalom mezi meteory a poslat kometu k planetě (Zemi i „nezemi“), přistáli na měsíci, po němž se i prošli, přeskočili mléčnou dráhu a podnikli náročný návrat zpět do svého kosmického plavidla. Než Vesmír opustili, prohlédli si zblízka některá souhvězdí.

Po přistání čekalo na naše astronauty občerstvení v podobě „kosmonautské limonády“, sušenek z NASA a oblačně nadýchané cukrové vaty.

                                                                                                                                             číst více...

2. kolo MPD 2019

Další pokračování Městského přeboru atletických družstev dospělých Prahy proběhlo hned 10 dní po 1. kole, tentokrát si sportovci dali dostaveníčko v areálu pražského Olympu ve Stromovce.

Družstvo žen AC Praha 1890, které v 1. kole (včetně kladiva) podalo tak sympatický výkon tentokrát zastupovaly pouze 2 atletky, Bára Bačová a Klára Šafránková, které zaslouží velkou pochvalu, protože přišly i se svými ratolestmi a vydržely i přes protahující se časový program závodů do samotného večera. Obě děvčata běžela netradiční 2 km a obě předvedly opravdu pěkné výkony okořeněné (předpokládám) i osobními rekordy. Klára doběhla na 5. a Bára 9. celkovém místě. 

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Eleven půlmaraton Praha-Brandýs

Přesně za 14 dní v neděli 9. 6. 2019 v 10:00 hod. bude odstartován 116. ročník legendárního závodu "Praha-Brandýs", počtvrté za sebou na nové trati půlmaratonu se startem i cílem na fotbalovém stadionu v Zelenči.

https://mapy.cz/zakladni?x=14.6547872&y=50.1299143&z=18

Propozice s veškerými informacemi o závodu naleznete zde:

http://www.ac1890.cz/pages/praha-brandys/propozice.php

 

                                                                                                                                             číst více...

Družstvo mladšího žactva ve skupině D stále na 5. místě

V pondělí 13.5. 2019 na stadionu FTVS proběhlo II. kolo závodu družstev mladšího žactva skupiny D.  V dresu AC nastoupilo 8 děvčat a 8 chlapců, není to úplně ideální účast, ale všichni bojovali o co nejlepší výkony a umístění a tak jsme stále na velmi dobrém 5. místě. 

Za umístění dostávají startující v každé disciplíně přidělené body. Boduje se 1. až 24. místo.( 1.místo= 24 b. – 24.místo= 1 b. a bodují  pouze 2 v disciplíně za oddíl ) Body se sečtou a vytvoří se pořadí.

Z děvčat byla nejlepší Nela Hrnčířová, která získala nejvíce bodů 31. Poprvé běžela 800 m časem 2:59,12 – velmi dobrý výkon a obsadila pěkné 6. místo.
                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 09/2019

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Výsledky a foto ze závodů

• přípravka, žactvo, dorost

 

10.9.2019  Semifinále A MPD mladšího žactva, Přátelství

9.9.2019  Finále C Přeboru Prahy družstev staršího žactva, Mazurská

27.6.2019  VZ PAS žactva, Eden

 dospělí, veteráni, družstva

10.9.2019  VIII. VZ PAS, Juliska

24.8.2019  Mezikrajové utkání družstev, Písek

20.8.2019  VII. VZ PAS, Juliska

Články • napsali o nás 

 

přípravka, žactvo, dorost   4.11.2017  První atletíci vyrazili do Evropy!

• dospělí, veteráni • 22.6.2017 
V Libni jsme otevřeli novou tartanovou dráhu

 

Vzkazy

vložit nový

Pavel 5.5.2015 04:33
Ahoj Zuzko,vedoucím je Fanda Zouhar st.,ale přihlášky udělám já.
Zuzka G. 2.5.2015 20:55
Ahoj,
prosím, kdo je pro letošní rok vedoucím družstva žen?
Díky
Zuzka G.
Petr Toušek 17.12.2014 09:27
Ještě taková malá pozvánka na přátelské zaběhání se- procházku, jež organizuji 21.12.v Bzové u Berouna na podporu utrápených zvířat, videjko má jen 2:30, děkuji za případné šíření mezi známé, může to být fajn den jj:
https://www.youtube.com/watch?v=VM2_s91xxrE
<< Předchozí stránka
11-13 z 28
Následující stránka >>

 

 
 
 

 

 

 

 Aktualizováno: 16.09.2019  

TOPlist