AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

Úspěšný víkend

Vážení členové,příznivci AC PRAHY 1890, dovoluji si Vás již letos po druhé informovat o výborném úspěchu, mladých reprezentantů našeho oddílu. V neděli 11.dubna se konalo mistrovství ČR v přespolním běhu mládežnických kategorií. Barvy klubu, hájili dva naši zástupci mezi dorosteneckými závodníky.

Viktorie Olšovská- po méně povedeném startu, kde ztratila  přímý kontakt se špičkou závodu, se probojovala svým tempovým během a nezlomnou houževnatostí,až na vynikající 8. místo (1.z Prahy) 

                                                                                                                                             číst více...

Vážení členové a příznivci AC PRAHY

o víkendu se konaly dvě  významné atletické akce. Mistrovství  Evropy a mistrovství ČR dorostu a juniorů. Na první akci jsme sice zatím neměli zastoupení, ale na druhém ano. Ze čtyř přihlášených se na MČR dostala Viktorie Olšovská v běhu na 3000 m. Ostatní, co se nenominovali, i když při svém startu, by rozhodně žádnou ostudu neudělali. Ale jejich loňské časy, je neopravňovaly k účasti. 

Viki Olšovská obsadila  výborné 5. místo časem  11:10,08 . 

                                                                                                                                             číst více...

Uzavření stadionu

Vážení členové oddílu,

epidemiologická situace v České republice je vážná. Z tohoto důvodu jsem rozhodla od 1. března 2021 o uzavření stadionu našeho oddílu.

Není to za dobu epidemie poprvé, kdy jsem tak musela rozhodnout. Toto nařízení však bylo v minulosti porušováno a nedodržováno. Prosím všechny, aby si uvědomili, že situace je vážná.  A stadionu je uzavřen pro všechny  - platí nejen pro sportovce, ale i trenéry, činovníky apod. Možné jsou pouze tyto dvě výjimky:
František Zouhar st. – správce stadionu

                                                                                                                                             číst více...

PF 2021

Vážení členové oddílu, přátelé sportu,

letošní přání do nového roku by se mělo psát snadno. Hlavně ZDRAVÍ. Všem, všude a po celý rok. V uplynulém roce jsme si uvědomili, že být zdravý není tak samozřejmé, museli jsme se v mnohém omezit, zkusit věci řešit jinak, něco oželet, s někým se nevidět…. Zároveň jsme ale mohli pocítit, jak se dá pomoci málem, užili si více času s rodinou, byli pyšní na to, že jsme TO (ať už to bylo cokoliv) dokázali. Děkuji trenérům, kteří se vzniklé situaci přizpůsobili, rodičům malých atletů za porozumění a vám všem za toleranci.
Do roku 2021 vám tedy všem přeji nejen ono zmiňované zdraví, ale hodně chvil strávených s rodinou, přáteli, hodně okamžiků, kdy na sebe budete moci být pyšní a také hodně chvil strávených sportem.

                                                                                                                                             číst více...

AC PRAHA 1890 a její sportovní činnost v roce 2020

Vážení sportovci, trenéři, činovníci, rodiče a příznivci našeho oddílu. Tak jako i v minulých letech,tak i v roce 2020 se naši závodníci účastnili mnoha atletických závodů a i mnoha sportovních klání v jiných sportech, kde dosáhli vynikajících úspěchů. Já se chci věnovat naší atletice a zaměřím se na přebornické a mistrovské soutěže. Hodnocení družstev přenechám vedoucí jednotlivých skupin. Taktéž nemám zmapovanou, početnou a, pro oddíl už po mnoho let sportovně významnou, skupinu veteránů. Tyto sportovní nadšence nemůže zhodnotit nikdo jiný, než osoba, která má nejlepší přehled a tou je sportovec,organizátor veteránských závodů a statistik Petr Ronovský.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Oslava 130 let

Dne 31. srpna 2020 uplynulo 130 let ode dne, kdy došlo k založení našeho oddílu.

Toto číslo je pro mnohé z nás nepředstavitelná doba, je to 1560 měsíců, nebo také více než 569 400 dní plných sportu, radosti z pohybu, ale také nervů, slz, potu a úsilí. Je to čas strávený mezi dalšími podobnými nadšenci a s láskou, které říkáme atletika.

A je to dobrý důvod společně takto významné jubileum oslavit.

Nejprve jsme se sešli s některými rodiči a dětmi v pátek 2. října už v 16:30 při projektu Pohybová gramotnost s Českým atletickým svazem. O co v tomto projektu jde? Sportovat jako rodina, v tomto případě v rodinném týmu rodič - dítě.  

                                                                                                                                             číst více...

Libeňská běžecká veteraniáda 4.10.2020 tentokrát v Edenu

Již 17. Libeňské veteránské setkání jsme bohužel nemohli uskutečnit v našem areálu AC a proto jsme byli rádi za azyl od atletů Slávie. Měli jsme štěstí na krásné (viz fotky), i když větrné podzimní počasí. Jen naše pěkné dresy nebylo vidět tolik jako na Pražské veteraniádě před dvěma týdny, protože tentokrát naši AC reprezentovali bohužel jen 3 veteráni (díky Jardo a Luboši). Jedinou naši ženou byla Jana u počítače, kde se Zbyňkem výborně zvládli zpracování závodů. Celkem dorazilo a soutěžilo 20 sprinterů a běžců z celé republiky i jeden z Kréty. Do výsledků jsme vložili 50 změřených časů trochu negativně ovlivněných větrem. Vše podstatné je z přiložených výsledků a z fotografií zřejmé. Přepočty jsou podle věkových koeficientů a body ze sprinterského trojboje podle tabulek.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

ZUZKA, FILIP A LUKÁŠ NA PŘEBORU PRAHY MLADŠÍHO ŽACTVA – 2.DEN

30.9.2020 se konal 2. den Přeboru Prahy mladšího žactva a opět, zde byly vidět bílá tílka s červenou šerpou AC PRAHA 1890.

Čerstvá Přebornice Prahy, vítězka běhu na 60 m Zuzka Wolfová startovala ve své oblíbené disciplíně 60 m překážek. Patřila opět mezi favoritky na titul a medaile, patří jí tabulkové 3. místo v Praze /9.84/. Nejdříve proběhly rozběhy, kde Zuzka vyhrála svůj rozběh časem 9.99 a kvalifikovala se do FINÁLE A. Ve finále nechyběly její největší soupeřky a jen malé zaváhaní na startu jí připravilo o další medaili, doběhla na skvělém 4. místě časem 9.98 s. Talentovaná Zuzka Wolfová na tomto Přeboru předvedla vynikající výkony a od října přechází k trenérovi Fandovi Zouharovi, který ji povede k dalším metám.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

ZLATÁ ZUZKA WOLFOVÁ NA PŘEBORU PRAHY MLADŠÍHO ŽACTVA

Na stadionu Atletika Hostivař probíhá v těchto dnech 29. a 30.9.2020 Přebor Prahy mladšího žactva. Naše skupina mladšího žactva zásluhou Zuzky Wolfové přidává do sbírky další Přebornický titul v letošní sezoně, která je pro náš oddíl velmi úspěšná.

Zuzka vstupovala do tohoto Přeboru s nejrychlejším časem v Praze v běhu na 60 m a v přímém souboji porazila své největší rivalky. Nejdříve nastoupila do l. rozběhu, který vyhrála časem 8.21 a ze všech rozběhů měla nejrychlejší čas. A pak už jsme netrpělivě čekali na VELKÉ FINÁLE a vyšlo to parádně. Zuzka hned od startu se ujala vedení a až do cíle to byl její závod, vylepšila si čas na 8.13, kousek od osobáku 8.09.

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

Bylo nás deset Masters

Na tradiční Pražské veteraniádě opět zviditelnily další úspěchy našich tzv. veteránů nejen krásné dresy naší AC PRAHA 1890, ale hlavně naše výkony. Na úvodní fotce není vynikající Josef Neček (92 let), který byl v obležení gratulantů a Jaromír Buksa, který se trochu zranil a také ani dva naši právě pracující pořadatelé Jana a Luboš.

Kromě nich a mnoha veteránů z celé ČR za pěkného počasí závodili a na fotce jsou Milan, Kamil, Vláďa, Emil, Jarda, Luděk a já.  Z 10-ti absolvovaných disciplín jsme získali 12 medailí, 13 nejlepších výkonů podle věkových kategorií a dosáhli jsme 17-ti nejlepších letošních osobních výkonů a navíc dva nové rekordy ČR !

                                                                                                                                            číst více...
                                                                                                                                             číst více...

 

 

____________________________________________________________________________________________

   

       
 

     

 


 
Výše finanční částky na účtu "TARTAN"
z darů členů a příznivců nejstaršího českého sportovního klubu AC Praha 1890 na rekonstrukci stávající škvárové atletické dráhy
437 750,- Kč
 

 Počasí

 kalendář 04/2021

 
 
 
   . Po Út St Čt Pá So Ne 
 
 
 
    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
přípravka,žactvo,dorost dospělí,veteráni

Výsledky a foto ze závodů

• přípravka, žactvo, dorost

 

29.-30.9.2020  Přebor Prahy mladšího žactva, Hostivař

23.9.2020  Finále C MPD mladšího žactva, Pekařka

21.9.2020  Závody přípravky, Pekařka

 dospělí, veteráni, družstva

4.10.2020  Libeňská běžecká veteraniáda, Eden

3.10.2020  Běh Máchalkou

20.9.2020  Pražská veteraniáda, Eden

Články • napsali o nás 

 

přípravka, žactvo, dorost   4.11.2017  První atletíci vyrazili do Evropy!

• dospělí, veteráni • 22.6.2017 
V Libni jsme otevřeli novou tartanovou dráhu

 

Vzkazy

vložit nový

Alena a(dot)zouharova(at)email(dot)chz 22.2.2017 14:05
Zdravím,
v Anketě - Sportovec Prahy 8 jsou nominováni i naši sportovci, pokud chcete dejte jim svůj hlas. Hlasy je možné zasílat do 28.2.2017.


http://www.praha8.cz/Anketa-Sportovec-Prahy-8-roku-2016.html:):):)
Jana Zárubová janzarubova(at)gmail(dot)com 17.12.2016 19:13
15.12.2016 15 km na nově položeném asfaltu. Kdo dá víc???
Jana Zárubová
robert krejcirobert(at)seznam(dot)cz 19.11.2016 12:53
Zdravím, chtěl bych se zeptat, je-li znám termín běhu Praha - Brandýs pro rok 2017? Květen ...? Děkuji
 
1-3 z 28
Následující stránka >>

 

 

 

 

 Aktualizováno: 15.04.2021 

TOPlist